V sobotu se na tatami představily žákovské kategorie. Soutěž zahájili mladší žáci a žákyně. Zde na úvod „cinklo“ hned pět medailí, z nichž tři byly zlaté.

Ve váze do 46 kg nenašel přemožitele Jan Tománek. Ten pěti rychlými ippony zcela ovládl svou váhu a domů si veze prvenství. Ve váze do 50 kg se představili dva zástupci Judo Hranice, kteří se spolu potkali ve finále této váhy. Filip Otevřel vybojoval první místo a Martin Jeřábek přidal stříbro.

Ani děvčata se nenechala zahanbit. Bára Kulhánková (44 kg) své vítězné tažení ukončila ziskem zlaté medaile. Kristýna Pokorná (32 kg) podlehla pouze v jednom utkání a získala stříbrnou medaili.

Starší žáci navázali na medailovou sbírku ziskem tří cenných kovů. Stříbrnou medaili vybojoval Roman Hynčica (46 kg), který hladce prošel do finále, kde narazil na republikovou jedničku. Shodně dvě bronzové medaile urvaly Dorka Malířová (52 kg) a Bára Janíková (63 kg).

O den později odcestovali dorostenci Adam Vrtal, Roman Chytrý, Jan Roth a benjamínci Jonáš a Leoš Kráčmarovi na turnaj do polského města Sosnowiec. Vrtal s Rothem získali zlato, Chytrý a bráchové Kráčmarovi stříbrné medaile.

Kvarteto mladších žáků se zase zúčastnilo Velké ceny města Veselí nad Moravou. První místa vybojovali Filip Otevřel a Martin Jeřábek. Jan Tománek byl druhý a Adéla Stříteská obsadila třetí místo. Na turnaj nejeli nejmladší hraničtí judisté, neboť se celý víkend účastnili Prvního Judovíkendu v Hranicích na Struhlovsku. Celkem tento kemp navštívilo devětadvacet hranických nadějí pod vedením čtyř trenérů. (oli, spo)

Fotbalisté TJ Sokol Ústí. Ilustrační foto
Neplánovaná větrná generálka. Ústí remizovalo s třetiligovou Holicí
Sportování dětí. Ilustrační foto.
Mladí atleti SK Hranice vstoupili medailově do Běžeckého poháru