Nejdříve do bojů zasáhli mladší žáci a žákyně. Zcela bezkonkurenční výkon předvedl Jan Tománek ve váze do 50 kg, když nedal svým soupeřům vůbec žádnou šanci a zaslouženě zvítězil. O krok pozadu zůstali Kristýna Pokorná (36 kg) a Filip Otevřel (55 kg), když jen těsně podlehli ve slibně se vyvíjejícím finálovém utkání a oba shodně obsadili vynikající druhé místo. Bronzovou medaili si zajistil po bojovných výkonech Martin Jeřábek (55 kg).

Dále se představili starší žáci a žákyně, kteří navázali na medailové úspěchy svých mladších kolegů. Jana Tomečková (+63 kg) s přehledem převálcovala všechny své soupeřky a brala zlato. Bronz zacinkal Dorce Malířové (52 kg) a Romanu Hynčicovi (46 kg).

TI NEJMLADŠÍ BOJOVALI V OLOMOUCI

V sobotu 22. září pak judisté Judo Hranice startovali na krajském přeboru benjamínků a mladšího žactva, který uspořádal JK Olomouc. První místa urvali Kristýna Pokorná, Bára Kulhánková, Adéla Stříteská, Nela Němcová, Bobo Heryán, Michal Švéda, Filip Caletka, Tomáš Otevřel a Adam Bělaška. Druhá místa obsadili Adéla Géryková, Adam Vinklárek, Jan Bláha, Tomík Géryk a Jonáš Kráčmar. Třetí místa mají Valentina Krejčí, Ondra Trousil, Radek Špalda, Saša Tošenovský, Leoš Kráčmar a Tonda Dusík.

Judisté z Judo Hranice trénují na ZŠ Struhlovsko v Hranicích, v Lipníku nad Bečvou a Valašském Meziříčí. Rádi mezi sebou uvítají další nové zájemce o tento krásný sport.

OLGA CHYTRÁ