Na šampionát se nominovalo sedmnáct zástupců Judo Hranice, hned devíti z nich se podařilo vybojovat medaile a jeden další měl cenný kov na dosah. Čtyři mistrovské tituly pak hovoří za vše. Soutěž jednotlivců ještě podtrhlo celkové pořadí a úspěšnost zúčastněných klubů, kdy obě věkové kategorie obsadily vynikající druhé místo.

Zlato vybojoval mladší žák Jan Tománek ve váze do 50 kg, který potvrdil svou celoroční nadvládu v této kategorii. Stejně úspěšný byl i mladší žák Filip Otevřel ve váze do 55 kg, ten opět nenašel přemožitele a zaslouženě zvítězil.

Do finále váhy do 48 kg se probojovala Bára Kulhánková, svůj první start ve vyšší hmotnosti zvládla a vybojovala stříbro. Bronzové medaile si zajistili Kristýna Pokorná (36 kg), Adéla Stříteská (52 kg) a Martin Jeřábek (55 kg), když jen jednou chybovali.

Už sahala po medaili, ale nedostatek zkušeností jí v tom zabránil. Ve váze do 40 kg se Adéla Géryková po třech výhrách probojovala do semifinále, zde soupeřku hodila na wazari, ale po vlastní chybě podlehla, ve finále oprav se scénář opakoval a Adéla se musela spokojit s vynikajícím ale nepopulárním pátým místem. Neprosadili se Valentina Krejčí, Bohuslav Heryán, Ondra Trousil, Adam Vinklárek a Ondra Vybíral.

Starší žactvo se v neděli nenechalo zahanbit a navázalo na úspěchy z předešlého dne. Pět zástupců Judo Hranice vybojovalo tři finálové účasti a dvě zlaté medaile. První místo si bezkonkurenčně zajistili starší žák Roman Hynčica ve váze do 46 kg a starší žačka Jana Tomečková ve váze nad 63 kg. Oba dva tak potvrdili posty republikových jedniček a zařazení do výběru U15.

Svou republikovou premiéru mezi staršími žačkami zvládla Dorka Malířová, která se probojovala do finále váhy do 52 kg, zde však nestačila na svou soupeřku z Liberce a podlehla. Zisk stříbrné medaile však všechny velmi potěšil. Neprosadili se Karel Trousil a Bára Janíková.

NEJMLADŠÍ ZÁVODILI VE ŠTRAMBERKU

Ve stejný den se třináctičlenná skupina nejmladších judistů zúčastnila turnaje benjamínků ve Štramberku. První místa urvali Max Mrovec, Saša Tošenovský, Adam Bělaška. Druhá místa obsadili Jan Bláha, Michal Švéda, Jarda Géryk. Třetí jsou Mirek Bagar, Petr Caletka, Tomík Géryk. Bez medaile odjeli Pepa Orság, Leoš Kráčmar, Aleš Románek, Jonáš Kráčmar.

O týden dříve vyslalo Judo Hranice zástupce na turnaji v Tvrdonicích. Benjamínek Filip Caletka vybojoval stříbrnou medaili.

Autor: Olga Chytrá