První bronzovou medaili vybojoval v kategorii U11 do 30 kg Tomáš Otevřel, další bronz přidal Bohuslav Heryán v kategorii U13 do 34 kg. Posledním medailistou se stal ostřílený borec Filip Otevřel v kategorii U15 do 60 kg, který padl až ve finále.

Další dva šampioni sahali po medaili. Martin Jeřábek se probojoval až do semifinále, kde podlehl stejně tak jako v boji o bronz. Janu Tománkovi nestačily ani čtyři výhry na medailové umístění. Oba skončili pátí. Sedmé místo si domů odvezl Adam Bělaška. Devátý skončil Karel Trousil.

Závěr dubna v Maďarsku

Poslední neděle v dubnu patřila největšímu turnaji v Evropě pro mládežnické kategorie, maďarské Budapešti. Během dvoudenního maratonu se zde představilo neskutečných 1600 závodníků z 25 států světa.

Judo Hranice reprezentovalo deset judistů. Získali dvě bronzové medaile zásluhou Kristýny Pokorné a Filipa Otevřela. Jan Tománek a Martin Jeřábek skončili devátí. Co do počtu získaných medailí se Hraničtí stali nejúspěšnějším českým klubem v nedělní části turnaje.

První víkend v květnu patřil oblíbenému Judovíkendu. Již čtvrtého ročníku se zúčastnilo 30 dětí, kterým se věnovalo devět trenérů.

V rámci tréninku 24. dubna proběhlo na ZŠ Struhlovsko čtvrté kolo oddílové soutěže Mini liga. Přijelo se poprat 80 mladých judistů a judistek. Náš oddíl reprezentovalo 44 budoucích šampionů. První místa vybojovali Sebastián Stupárek, Miroslav Bagar, Filip Caletka, Karel Weber, Lukáš Polívka, Tomáš Polívka, Tomislav Géryk, Anna Panáková, Matyáš Stupárek, Petr Caletka, David Střílka, Tomáš Otevřel, Helena Novosadová a Alexandr Tošenovský.

Autor: OLGA CHYTRÁ