V jeho kategorii U16 bojovalo padesát soupeřů. Otevřel celkem pětkrát zvítězil na Ippon a probojoval se do finále. Zde už nestačil na zkušenějšího a staršího protivníka, vybojoval tak vynikající druhé místo.

„Je to obrovský úspěch tohoto mladého borce, neboť dokázal porazit i soupeře o dva roky starší,“ uvedla Olga Chytrá z Judo Hranice.

TURNAJE VE SLOVINSKU A ITÁLII

Ani na mezinárodních turnajích ve Slovinsku a Itálii nechyběli poslední březnový víkend zástupci stejného klubu. V sobotu zavítali do Lublaně, kde své síly změřili v kategoriích U14 a U16.

První místa urvali Kristýna Pokorná, Jan Tománek a Filip Otevřel. Bronzové medaile mají Ondřej Vybíral, Martin Jeřábek a Dorota Malířová. Souboj o třetí místo prohrála Bára Janíková a skončila pátá. V soutěži družstev U14 získali Hraničtí pohár za první místo.

V neděli se skupina přesunula do Tolmezza, kde se utkala v kategorii U15. První místa vybojovali Kristýna Pokorná a Filip Otevřel. Stříbro brali Ondřej Vybíral a Jan Tománek. Bronzové medaile získaly Dorota Malířová a Bára Janíková. Martin Jeřábek skončil sedmý.

V úterý 2. dubna se dorostenec Juda Hranice Roman Chytrý zúčastnil Přeboru bezpečnostních škol v judu, který pořádala policejní škola v Holešově. Po bojovných výkonech obsadil druhé místo.

NEJMENŠÍ MĚLI MINILIGU A JUDO VÍKEND

Ti nejmladší judisté se ještě v březnu představili na dvou akcích na ZŠ Struhlovsko. Na oddílové soutěži Mini liga vybojovali první místa Alexandr Tošenovský, Tomáš Géryk, Tomáš Polívka, David Fac, Jarda Géryk, Filip Caletka, Tomáš Otevřel, Petr Caletka, Šarlota Hodná, Karel Weber, Lukáš Polívka, Anna Panáková, Kristián Křistek, Viktorie Uřinovská, Max Mrovec, David Střílka a Ela Braunerová. Skupina 45 benjamínků se pak ve stejné tělocvičně účastnila také dvoudenního Judo víkendu. (red)