Na tomto turnaji reprezentoval oddíl JK Femax Hranice deset judistů.

V těžké konkurenci závodníků z Moravy a Polska vybojoval Femax celkem osm medailových umístění a navíc dvakrát v boji o bronz prohrál.

Tento úspěch je výraznější i proto, že většinovou výpravu tvořili začátečníci. Za „mláďata“ dívky startovala ve váze do 33 kg Alexandra Holčáková. Saša prošla suverénně tabulkou a obsadila první místo.

Ve váhové kategorii do 38 kg se utkaly oddílové kolegyně Tereza Borbeliová a Karolína Sekaninová. Druhá jmenovaná přes malé zaváhání obsadila třetí místo.

Pro Borbeliovou byl tento turnaj premiérou a po třech vyhraných zápasech obsadila zasloužené čtvrté místo. V kategorii starších žaček do 48 kg zastupovala JK Femax Marie Holčáková a i přes nepříznivý zdravotní stav vybojovala prvenství.

Benjamínky zastupoval na tatami Jakub Nevřela. Jeho váhová kategorie do 26 kg byla nejobsazenější, ale i tak Kuba předvedl hned v prvním zápase krásný ipon a po složitých bojích obsadil slušnou pátou pozici.

Ve váze do 35 kg podal solidní výkon Tomáš Volek hned v prvním zápase, ale nakonec podlehl zkušenějším závodníkům z Polska a skončil třetí.

Posledním reprezentantem kategorie benjamínků byl Jiří Benk ve váze do 49 kg. Jiřík prokázal rostoucí formu, ale nakonec nestačil na polské zkušenější závodníky a obsadil třetí příčku.

V kategorii mladších žáků se rval ve váze do 36 kg Tomáš Zedek. Po zdlouhavých bojích podlehl soupeřům a vybojoval bronzovou medaili. Za starší žáky nastoupil ve váhové kategorii do 55 kg k bojům Roman Keprda.

Romanova kategorie do 42 kg nebyla obsazena a tak byl zařazen do kategorie vyšší. I přes třináctikilový hendikep Roman zabodoval a „proházel“ se až k druhému místu.

Poslední vahou byla kategorie do 66 kilogramů. Zde měl svou premiéru také Matěj Benk, který nebojácně nastoupil k bojům a i přes chybějící zkušenosti vybojoval stříbrnou pozici.

(mn)