Z Klubu juda Hranice startovalo v Olomouci celkem osm závodníků, což je především díky tomu, že v jeho ligovém družstvu dostávají příležitost vlastní odchovanci a nejde se cestou nákupů drahých posil. Hned čtyři z nich se prosadili mezi nejlepších devět a dva bojovali přímo o medaile.

Heroický výkon podal Petr Cvešper v hmotnostní kategorii do 81 kg, který k dosažení třetího místa musel absolvovat celkem pět zápasů a ve čtyřech z nich zvítězit.

Nejprve postoupil do čtvrtfinále, kde podlehl později stříbrnému reprezentantu ČR, a cestu k medaili si klestil opravnými boji. Zde nakonec ve vypjatém malém finále po vynikajícím taktickém výkonu zvítězil a mohl se tak radovat ze své druhé životní medaile.

Ještě větší medailovou nadějí pro MČR měl být Dalibor Ředina v hmotnostní kategorii do 60 kg, který na stejném republikovém mistrovství v roce 2007 prohrál boj o bronzovou medaili. Výkony z první poloviny podzimu však nenasvědčovaly tomu, že by obhajoba minimálně onoho pátého místa měla být pouhou formalitou.

Především v lize se Dalibor trápil. Stejně jako u Petra, ale i u dalších hranických závodníků, se však podařilo velmi dobře vyladit formu na nejdůležitější turnaj sezony. První porážku okusil až v semifinále kategorie, kde v boji o finále podlehl pozdějšímu vítězi.

V následujícím zápase o bronz byl dlouho aktivnějším závodníkem a i fyzická kondice před blížícím se prodloužením byla na jeho straně. Po jedné z jeho akcí však do utkání vstoupila hlavní rozhodčí turnaje a dle mínění mnoha přihlížejících svou chybou připravila Dalibora o možnost bojovat dále o medaili.

Jedinou útěchou tak pro mladého hranického závodníka může být fakt, že v kategorii dorostu bude startovat i příští rok. Stejně tak budou v této věkové kategorii startovat příští rok i další hraničtí účastníci.

Vladimír Kysela a Martin Burdík obsadili shodně v hmotnostní kategorii do 50 kg devátá místa a potěšili především předvedenými výkony.

Zbylí závodníci Jan Valchař, Martin Cvešper, Lubomír Hroz a Pavel Bouda neprošli úvodními koly. Je potřeba však říci, že dva z nich jsou ještě věkem starší žáci, stejně jako Vladimír Kysela. V hodnocení klubů obsadil KJUS Hranice vynikající 12. místo z více než padesáti zúčastněných.

Trenér KJUS Hranice Daniel Navrátil k výkonům svých svěřenců poznamenal: „Jsem velmi spokojený s výkony, které na tatami předváděla čtveřice Vláďa Kysela, Martin Burdík, Dalibor Ředina a především Petr Cvešper. Všichni prokazují dlouhodobý výkonnostní růst, nestagnují jako mnoho závodníků v jejich věku a jsou příslibem do budoucna. Vyzdvihnout ale musím Petra, který podal opravdu heroický výkon a prokázal, že je velkým bojovníkem“.

(dan)