Neočekávaně dobře si vedla dorostenka Vendula Hlavová (52 kg), která měla ve své hmotnostní kategorii hned dvě slovenské reprezentantky, z nichž se jedna zúčastnila i letošního ME dorostu a také Olympiády mládeže.

Velkou překážkou se zdála být i závodnice z Maďarska. Po dlouhém medailovém půstu se však konečně hranické závodnici zadařilo, všechna utkání ukončila před časovým limitem a zaslouženě si domů odvážela nejen medaili, ale i krásný pohár za první místo.

Nejžhavějším želízkem v ohni měl být starší žák Dalibor Ředina (60 kg). Procházel turnajem bez zaváhání, všechna utkání končil do jedné minuty. Až ve finále Ředina narazil na rovnocenného soupeře, s kterým svedl velmi dlouhou a vyrovnanou bitvu.

Rozhodnutí padlo až v prodloužení a radovat se nakonec mohl slovenský závodník. Dalibor tak obsadil pěkné druhé místo. Třetí medailový úspěch pro KJUS Hranice zajistil Luděk Pospíšil (73 kg), rovněž starší žák.

Sice musel z turnaje pro nevolnost odstoupit, i přesto mu ale předchozí vítězství zajistila vynikající druhé místo. Velmi dobře si vedla i nová stoupající hvězdička hranického juda, Vladimír Kysela (46 kg).

Bez jakéhokoliv zaváhání prošel až do semifinále své hmotnostní kategorie. Potom však velmi smolně prohrál nejtěsnějším možným rozdílem a posléze podlehl soupeři i v boji o bronzovou medaili a skončil tak na páté příčce.

Stejnou pozici obsadil i Lubomír Hroz v hmotnostní kategorii do 73 kg. Do bojů o medaile tak neměl možnost zasáhnout pouze Pavel Bouda (60 kg).

Bodnár čtvrtý na Moravě

Na mistrovství Moravy mladších žáků a žaček v judu v Olomouci si dobře vedl další reprezentant KJUSu Hranice. Díky stříbrné medaili z Mistrovství olomouckého kraje se na šampionát kvalifikoval David Bodnár (60 kg).

Po velmi dobrém výkonu skončil na čtvrtém místě, což je ve více než kvalitní konkurenci úspěchem.

Ředina v reprezentaci

Pozvánku na reprezentační soustředění dorostu, které se bude konat v prosinci v Brně, obdržel i hranický závodník Dalibor Ředina. Zasloužil se o ni svými výsledky na mistrovství ČR starších žáků i na mistrovství ČR dorostenců.

Na zmíněném soustředění se bude vybírat užší tým pro nově se tvořící reprezentaci pro další rok. Doufejme, že svými výkony zaujme trenéry i mladý hranický závodník.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika