Turnaj zpočátku vypadal, že bude otázkou jen několika hodin. Poté se však do haly nahrnuly početné zahraniční výpravy a najednou byla tělocvična plná.

Oněmi zahraničními soupeři byli Berlín (GER), Zakopane (POL), Brwinow (POL), Wolfsburg (AUT) a Rimavská Sobota (SVK).

Konkurence tedy byla velmi kvalitní. Ani v takto silné konkurenci se ale neztratili hraničtí judisté. Z osmi účastníků jich nakonec polovina odjížděla domů s medailovým umístěním.

Vynikající výkony předváděl již tradičně Vladimír Kysela, který by v příštím roce měl být hlavní hranickou oporou kategorie starších žáků. V Mohelnici obsadil výborné druhé místo v hmotnostní kategorii do 46 kilogramů.

Stejně potěšitelné byly i výkony Dalibora Řediny (60 kg). Ten na turnaji startoval pod drobnohledem reprezentačního trenéra dorostenců, který si jej přizval do přípravy nově se tvořícího družstva České republiky pro rok 2008.

Daliborovi bohužel nevyšlo poslední finálové utkání, v němž soupeři z Kroměříže podlehl a skončil druhý. Bronz si domů odvezl Luděk Pospíšil v hmotnosti do 73 kilogramů, pro nějž byla Mohelnice posledním turnajem v kategorii staršího žactva, stejně jako pro Dalibora.

O čtvrtou, poslední medaili, která byla rovněž z bronzu, se postaral mladší žák David Bodnár v hmotnosti do 60 kilogramů.

Potěšitelné bylo i judo předváděné Martinem Burdíkem (42 kg), pro nějž šlo teprve o druhé závody, a přesto dokázal ve dvou utkáních zvítězit a obsadit pátou příčku. Stejnou nadějí do budoucna je i Lubomír Hroz, který rovněž skončil pátý v kategorii do 73 kilogramů.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika