Tentokrát odjelo oddíl reprezentovat pět závodníků, kteří získali celkem tři medailová umístění a dvakrát sedmé místo, což je v konkurenci republikové špičky slušným výsledkem.

Výpravu Železa tvořili čtyři chlapci a jedno děvče. Právě dorostenecká reprezentantka Jana Lipková, startující ve váze do 63 kg, předvedla koncentrovaný výkon, kterým prošla sítem vyřazovacích bojů až do finále, kde s přehledem zvítězila a v letošním ročníku GP si tak připsala premiérové vítězství a sedm bodů do republikového žebříčku.

Jana tak po zranění předvedla výborný návrat na tatami a součastně i nominaci na turnaj kategorie „A“ do Erfurtu. Další výborný turnaj předvedl i Jan Mazan ve váze do 50 kg, který prošel přes všechny své soupeře do finále, kde se utkal se součastnou republikovou jedničkou.

V takticky vedeném zápase byl remízový stav až do poslední minuty, kdy závodník Žďáru využil otřesu Mazana po škrcení a porazil jej. Zisk stříbra znamená, že Jan Mazan odjede na turnaj kategorie „A“ do Brém spolu s reprezentací.

Poslední medaili vybojoval ve váze do 66 kg Lubomír Holčák, který v úvodním kole po velké chybě podlehl soupeři z Karviné. V opravných bojích již nezaváhal a série čtyř vítězných zápasů znamenala zisk bronzu.

I díky tomuto výsledku si Luboš, stejně jako oddíloví kolegové, vysloužil nominaci na nadcházející turnaj v Brémách.

Další dva členové výpravy Jakub Jurka do 50 kg a Martin Novák do 55 kg obsadili shodně sedmá místa, když věkem ještě starší žák Jurka zaskočil svým výkonem i starší soupeře a Novák jako jediný v turnaji dokázal pozdějšímu vítězi váhy vzdorovat celé čtyři minuty.

Marek Nádvorník, trenér Železa Hranice řekl: „Turnaj hodnotím velmi kladně. Všichni odvedli skvělý výkon, nominace tří závodníků na turnaj kategorie A hovoří za vše. Je dobře, že i tito mladí závodníci dostanou šanci, vždyť v kategorii dorostu budou ještě dva roky.“

(mn)