V konečném hodnocení skončil tým Klubu juda Hranice na slušném čtvrtém místě. Podstatná je ovšem skutečnost, že KJUS Hranice jako jediný ze sedmi účastníků startoval pouze s vlastními závodníky.

V prvním utkání porazil KJUS nejslabšího účastníka mistrovství, družstvo Sokola Uherský Brod 4:3 (bodovali Kysela, Ředina, Lacko, P. Cvešper). Následoval zápas se Slávií Kroměříž.

Hraničtí nakonec prohráli tím nejtěsnějším možným rozdílem 3:4, když o vítězi rozhodoval až poslední zápas v hmotnosti do 81 kilogramů, kdy nakonec P. Cvešper soupeři podlehl. Bodovali Kysela, M. Cvešper a Lacko.

V dalším utkání s JK Olomouc byl KJUS mírným favoritem. Čárou přes rozpočet ale byla remíza Lukáše Lacka (73 kg) a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2 (bodovali Kysela a P. Cvešper).

Další zápas proti městskému rivalovi Železu Hranice vyzněl jasně pro KJUS, který zvítězil 4:2. Bodovali Kysela, Ředina, Lacko a P. Cvešper. Druhou remízou dne skončilo utkání s Bef Home Blansko.

Soupeř byl sice favoritem, ovšem nikdo nečekal remízu M. Cvešpera v hmotnosti do 60 kilo. Při konečném skóre 3:3 bodovali Kysela, Lacko a Valchař.

Závěrečné utkání se Sokolem Jihlava bylo již formalitou, neboť soupeř nastupoval k utkáním s týmem z dorostenecké ligy a družstva porážel se skóre 7:0. Hranice nakonec podlehly 1:6 (bodoval Kysela).

„Celý turnaj byl pojat jako přípravný a svůj účel splnil na sto procent. Někteří členové družstva absolvovali všech šest utkání, což jim dá více, než měsíc tréninku. Za vyzdvižení stojí zejména výkon Lukáše Lacka proti Kroměříži a výkony Petra Cvešpera v hmotnosti do 81 kilo,“ pochvaloval si Daniel Navrátil, trenér KJUS Hranice.

(dan)