Svou formu ladilo i družstvo Železa Hranice, které se představilo ve skvělé formě a v pěti utkáních ke kterým nastoupilo, jasně zvítězilo.

Osa týmu tak před ligou předvedla svou výkonnost. Sestava týmu: 60 kg Jakub Horák a Jan Pelíšek, 66 kg Tomáš Ličman, 73 kg Jan Dohnal, 81 kg Vratislav Machač, 90 kg Petr Pelíšek a Lubomír Jakubík, +100 kg neobsazeno.

Družstvo se postupně utkalo s týmem JB Brno, které porazilo 4:2, když bodovali Horák, Ličman, Machač a Pelíšek. Stejným výsledkem skončilo i utkání s celkem Zlína, když se prosadili Horák, Ličman, Pelíšek a Jakubík.

V utkání proti Olomouci Hraničtí zvítězili 5:2 a bodovali Horák, Ličman, Machač, Jakubík a Pelíšek. S favoritem soutěže a zatím vedoucím celkem, domácím SKKP Brno, judisté Železa po koncentrovaném výkonu zvítězili 4:2 a body získali Horák, Ličman, Jakubík a Pelíšek, Machač remizoval.

V posledním zápase s SJ Kroměříž zvítězily 5:1 Hranice a toto vítězství znamenalo i celkově první místo ve druhém kole a posun celku na medailové pozice mezi deseti týmy z Moravy.

Trenér Železa Hranice zhodnotil turnaj: „Jednalo se o přípravu před I. ligou a osa týmu se předvedla v solidní formě. Stoprocentní byli Horák, Ličman a P. Pelíšek, což je v konkurenci borců z Moravy výborný výkon.

Junioři se prali v Rakousku

Na svou další zahraniční misi se vydali do Rakouska bojovat hned trojice borců Železa a jeden hostující borec z Brna.

V městě Vocklabrucku proběhl již 15. ročník turnaje, který Evropský svaz judo zařadil jako kategorii B pro juniory. Tohoto turnaje se účastnilo více než 500 závodníků z patnácti států Evropy a své reprezentační celky vyslalo hned pět států.

V této silné konkurenci se neztratili ani borci Železa, když na velmi slušném sedmém místě skončil ve váze do 73 kg Adam Jestřebský. Stejnou příčku obsadila i Lenka Mrázková ve váze do 63 kg.

Úvodními koly naopak neprošel Adam Purgert ve váze do 81 kilogramů. Hostující závodník Razmik Tigranyan z Brna pak obsadil konečné páté místo.

Marek Nádvorník, trenér Železa, řekl: „Turnaj splnil očekávání. V těžké konkurenci jsme se neztratili a věřím, že do Mistrovství ČR půjdou závodníci výkonnostně nahoru.“

(jcž)