Je potřeba připomenout, že do letošního ročníku se přihlásilo celkem jedenáct celků ze čtyř krajů a jeden hostující z Prahy, který startoval pod hlavičkou Dolních Kounic.

Tým Železa díky vítězství ve druhém kole vybojoval postup do boje o medaile, ale protože se body získané ve finálové skupině po soutěži přičetly k bodům po dvou úvodních kolech, Železo díky prvnímu nevydařenému kolu nemělo moc šancí na zisk medailových příček.

I tak tým bojoval o co nejlepší výsledky v sestavě: 60 kg Jakub Horák, 66 kg neobsazeno, 73 kg Jan Dohnal, 81 kg Tomáš Ličman, 90 kg Petr Pelíšek, 100 kg Lubomír Jakubík, váha +100 kg neobsazena.

I když dvě váhy nebyly obsazeny, tým měl díky své vyrovnanosti velké šance na vyrovnané boje proti kompletním celkům soupeře. První utkání s domácím družstvem SKKP Brno naplnilo očekávání hranického trenéra, když zápas po posledním utkání skončil 3:2 pro domácí.

Další vyrovnaný zápas pak svedli borci Železa s pozdějším vítězem Moravské ligy Dolními Kounicemi, když utkání skončilo 4:3 pro Kounice. První body si celek připsal za vítězství nad Technikou Brno, a to poměrem 4:2.

Stejně skončilo i utkání proti JK Olomouc, ale pro soupeře. V posledním zápase finálové skupiny se Sokolem Dědice si borci Železa připsali těsné vítězství 4:3 a v celkovém pořadí tak vybojovali pátou příčku.

Pořadí Moravské ligy finálové skupiny je následující: 1. Dolní Kounice, 2. JK Olomouc, 3. Dědice, 4. SKKP Brno, 5. Železo Hranice, 6. Technika Brno.

Trenér Železa Hranice zhodnotil soutěž: „Tato soutěž je vyloženě přípravná před první ligou. I organizátoři uspořádali jednotlivá kola Moravské ligy vždy před touto soutěží. Na tomto turnaji zkoušíme různé varianty v nasazování do vah tak, aby byl tým připraven na ligu a sestava odpovídala momentální formě jednotlivých borců. Moravská liga tak splnila účel a věřím, že tým postoupí do finálové skupiny první ligy.“

(mn)