Letošní ročník měl příchuť mezinárodního turnaje, neboť v kvalitním poli startujících se představili borci z Polska a ze Slovenska. Diváci v Ostravě tak na tomto velmi kvalitním turnaji viděli i několik reprezentantů svých zemí a dokonce i olympioniky z nedávných her v Pekingu.

V těžké mezinárodní konkurenci se neztratili ani vyslanci Hranického oddílu Železa, kteří domů dovezli dvě medaile a dalších pět bodovaných umístění. V celku suverénní výkon předvedl ve váze do 60 kg Jakub Horák, který hned ve třech zápasech ukončil své působení před časovým limitem, aby v boji o zlato zvítězil 7:0 a připsal si tak na svůj účet první zlatou.

O trošinku hůře se vedlo Adamovi Jestřebskému ve váze do 73 kg, když tento mladý borec prošel mezi čtyři nejlepší a v boji o finále se utkal s pozdějším vítězem z Polska. Spadl tak do boje o třetí místo, kde již nezaváhal a hodem obsadil konečnou třetí příčku.

Téměř shodně si vedl ve váze do 81 kg Vratislav Machač, který prošel sítem zápasů mezi čtyři nejlepší, kde na něj čekal úřadující mistr republiky. S ním Machač prohrál a utkal se v boji o třetí místo. Zde však po chybě podlehl a obsadil tak pátou pozici.

Na chlup stejně dopadl i Lubomír Jakubík ve váze do 90 kg, který prošel po těžkých bojích mezi nejlepší čtyři. Zde podlehl úřadujícímu mistru republiky a spadl do boje o bronz, kde jen těsně podlehl a skončil pátý.

Mezi ženami se nejdál dostala Vendula Hlavová ve váze do 52 kg, když v konečném součtu bodů obsadila bramborovou medaili, tedy čtvrté místo. Ve váze do 63 kg žen měl Judo club Železo Hranice hned dvojí zastoupení v podobě Lenky Mrázkové a Jany Poletinové. Obě tyto zkušené závodnice shodně obsadily páté místo.

(mn)