Klíč k postupu byl jednoduchý, postupují vždy dva nejlepší ve všech váhových kategorií.

Femax Hranice zde reprezentovalo osm mladších žáků. Všichni si zajistili postup na MČR a stali se tak nejúspěšnějším klubem Olomouckého kraje co do počtu kvalifikovaných judistů.

V nejlehčí váhové kategorii do 27 kg bojoval Tomáš Zedek. Ten při své premiéře na závodním tatami urval druhé místo v kraji a celkové páté na jižní Moravě.

Ve váze do 30 kg skončil David Kolář první v kraji a celkově druhý na jižní Moravě. O konečné prvenství ho připravil jeho oddílový kolega Tomáš Beran, který jej ve vyrovnaném zápase porazil na juko.

Tomáš po skvěle rozjetém začátku nakonec obsadil druhé místo v kraji a pátou příčku na jižní Moravě.

Ve váze do 34 kg zcela suverénně vyhrál olomouckou skupinu Adam Kolář, v dalších bojích o titul mistra jižní Moravy podlehl v semifinále pouze na rozhodnutí rozhodčích.

V boji o bronz již nezaváhal a obsadil konečné třetí místo. Roli favorita potvrdil Robert Trojnar ve váze do 38 kg, který rychlými ippony zvítězil v kraji, boje o nejlepšího závodníka jižní Moravy zvládl opět na výbornou a titul mistra mu právem náleží.

Ve stejné váze zápasil Jan Kolář, který obsadil třetí příčku mezi olomouckými judisty. Do dalších bojů však již nezasáhl.

Trenérka Olga Chytrá však jeho snahu a bojovnost ocenila a využila divokou kartu pro jeho start na šampionátu. Filip Bár (42 kg) po delší závodní pauze předvedl solidní výkon, což mu vyneslo titul mistra olomouckého kraje a celkové páté místo na jižní Moravě.

Jakub Heger (46 kg) vybojoval druhé místo mezi olomouckými judisty a celková pátá pozice odpovídá jeho závodní zralosti. Děvčata, mladší žačky, se nenechala zahanbit a získala další tři medailové úspěchy.

Petra Bakovská (32 kg) vybojovala druhé místo, Petra Janáčková (40 kg) skončila rovněž stříbrná a Klára Pítrová (48 kg) ve své váze zvítězila.