Letos byl turnaj uspořádán pro kategorii benjamínků jednotlivců, ale týmový duch celé akce byl zachován. Výsledky jednotlivců byly sečteny a na závěr soutěže byly vyhlášeny nejlepší celky. Celkem tak bojovalo na hranickém tatami 57 mladých judistů a judistek.

První místa vybojovali Martin Bezděk, Šarlota Olšáková, Roman Chytrý, David Šatánek, Martin Humplík, Michal Kulajda, Ferda Čírtek, Vojta Bezděk a Arnošt Malenovský.

Druhá místa obsadili Noe Vanghn, Tadeáš Grygar, Tomáš Hrazdil, Miriam Sekaninová, Roman Salát, Tomáš Stavárek, Katka Machancová, Roman Smolka, Richard Mářa, Patrik Vašina a Martin Číhal.

Třetí místa získali Lukáš Králík, Julie Bakovská, Tomáš Vybíral, Gábina Nádvorníková, Jiří Sedlák, Ondra Kolajta, Julie Honziková, Milan Sivák, Martin Raček, Petr Koubek a Martin Nehyba.

V soutěži družstev se na prvním místě umístil domácí klub Judo Femax Engineering Hranice, na druhém místě stanul SK UP Olomouc a třetí skončili judisté ze Závišic. První tři kluby obdržely krásné poháry.

V neděli 13. prosince se 29 Draků Femaxu Engineering Hranice zúčastnilo poslední soutěže tohoto roku. Stalo se jí setkání mládeže v Dobré o Pohár starostky obce. Turnaj byl uspořádán pro všechny žákovské kategorie, benjamínky a mini přípravku. Všichni borci se prali s velkým nasazením a výsledkem jejich snažení byl zisk devatenácti medailí a dalších desíti bodovaných umístění, takže všichni se zapojili do bojů o medaile.

První místa vybojovali David Šatánek, Patrik Vašina, Filip Grygar, Lukáš Příleský, Martin Bezděk, Robert Trojnar a Michal Šuta. Druhá místa obsadili Michal Loučka, Sasa Holčáková, Petra Janáčková, Petr Pírko a Roman Keprda. Třetí místa ukořistili Pavel Haleňák, Roman Smolka, Tadeáš Grygar, Marie Terberová, Roman Chytrý, Milan Sivák a Filip Strnadel.

Těsně pod stupni vítězů zůstali Roman Salát, Martin Číhal, Martin Humplík, Martin Nehyba, Vašek Příleský, Pavel Strnadel, Arnošt Malenovský, Michal Kulajda, Jirka Maršík a Štěpán Hýža. V celkovém hodnocení dvanácti zúčastněných týmů se Draci Femaxu Engineering proprali na vynikající třetí místo těsně za kluby Baník Ostrava a domácí Dobrou a domů si tak odvezli další pohár do sbírky.

Olga Chytrá