Dokonce byly cíle i překonány, neboť z šesti startujících závodníků čtyři skončili mezi prvními sedmi ve svých hmot-nostních kategoriích.

Nejlépe si dle očekávání vedl v hmotnostní kategorii do 60 kilogramů Dalibor Ředina, který nepatřil mezi nasazené, což je s podivem. Ale aspoň na těchto zákulisních tricích vydělal a měl v prvním kole volný los.

V dalším utkání zcela bez problémů soupeře porazil a ve čtvrtfinále jej čekal soupeř z Uherského Brodu, na kterého nemá Dalibor příliš dobré vzpomínky a jehož styl boje mu nesedí.

Dalibor byl sice aktivnější, ale skórovat nedokázal a prohrál. Následovaly boje v opravách, které všechny ukončil judista KJUSu hodem před časovým limitem a zaslouženě obsadil vynikající 3. místo.

Největším překvapením hranického družstva byl Martin Cvešper (55 kg), který na tatami jednoznačně zúročil zkušenosti z dorostenecké ligy, kde již absolvoval velké množství zápasů.

Martin pro mnohé opět nečekaně prošel až do semifinále hmotnostní kategorie, když jej zdobil především vynikající boj na zemi. Poslední dvě nejdůležitější utkání ale nezvládl a v bojích o medaile soupeřům podlehl. Skončil těsně pod stupni vítězů na 5. místě.

Dařilo se i Lukáši Lackovi (66 kg), pro něhož bylo malým vítězstvím už to, že se mu podařilo upravit si váhu tak, aby mohl startovat v hmotnostní kategorii do 66 kg.

Odříkání ale stálo za to a Lukáš se probojoval až do čtvrtfinále hmotnostní kategorie, kde nešťastně podlehl ve velmi vyrovnaném boji soupeři. Poté v opravách opět zvítězil a po následné porážce obsadil 7. místo.

Stejně na tom byl i Luděk Pospíšil, který startoval v hmotnosti do 73 kg. Potěšilo i 9. místo Vladimíra Kysely (46 kg), který bude starším žákem ještě příští rok a šlo o jeho premiéru na velkém turnaji.

Lubomír Hroz (73 kg) jako jediný odjížděl bez vítězného utkání, ale i on dostane šanci ještě příští rok.

Trenér Mgr. Daniel Navrátil k výkonu svých svěřenců poznamenal: „Před soutěží bych byl s umístěním spokojený. Nyní mne ale trošku mrzí, že to Martin nedotáhl až na medaili, a hlavně Daliborovo zaváhání připisuji částečně na svůj vrub. Celkově mne ale kluci potěšili a jen málo klubů se může pochlubit čtveřicí závodníků v první sedmičce výsledkové listiny.“

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika