Únavnou cestu si všichni zpříjemnili návštěvou termálních lázní v Moravských Toplicích a v sobotu opět plni sil změřili své judistické dovednosti se závodníky domácího Slovinska, Chorvatska, Maďarska a Rakouska.

Všech osm borců Femaxu zasáhlo do bojů o medaile a hned šesti z nich se to podařilo. Nejmladší člen výpravy, benjamínek Lukáš Příleský (34 kg), se probojoval do finále, zde narazil na zkušenějšího maďarského závodníka, kterému podlehl a vybojoval vynikající druhé místo.

V kategorii mladších žáků se nejlépe dařilo Tomáši Beranovi (30 kg), ten ukončil všechny své zápasy před časovým limitem a zaslouženě získal prvenství.

Robert Trojnar (38 kg) po sporném rozhodnutí slovinského sudího, který se přiklonil na stranu domácího borce, byl nucen bojovat v opravách. Zde již nezaváhal a vybojoval bronzovou medaili.

Mezi staršími žáky exceloval Tomáš Leskovský (66 kg), když s přehledem porazil všechny své soupeře a zaslouženě dovezl první místo. Na třetích místech po pěkných a bojovných výkonech skončili Roman Fridrich (42 kg) a Jakub Jurka (50 kg).

Bez medaile domů odjeli pouze Roman Keprda (38 kg) a Michal Šuta (66 kg). Oba dva ale předvedli pěkné technické judo a své soupeře pořádně potrápili.

Podle slov trenérky Olgy Chytré to bylo důstojné rozloučení s první závodní částí tohoto roku. Teď už judisty Femaxu čeká zasloužený prázdninový odpočinek a poprvé před podzimní sezonou se všichni sejdou až na soustředění na Potštátě poslední týden v srpnu.

(oli)