Pořadatelé přichystali v krásné moderní hale celkem sedm tatami, na kterých se v sedmi věkových kategoriích představilo více než osm set judistů.

Železo Hranice obsadilo pouze pět věkových kategorií, ale výsledků dosáhlo výborných. Ve slušné mezinárodní konkurenci získala výprava celkem 12 medailí, tři závodníci navíc skončili „bramboroví“.

Asi nejlepší výkon předvedl Adam Jestřebský ve váze do 73 kg. V kategorii do 23 let podlehl až ve finále a obsadil druhé místo. V kategorii mužů si však Adam napravil chuť a s přehledem bral zlato. Mezi mladšími žáky zvítězil ve váze do 42 kg Robert Trojnar.

Výprava starších žáků čítala tři judisty a všichni se probojovali do zápasů o medaile. Jediná dívka této kategorie Marie Holčáková (do 48 kg) prošla až do finále, kde nestačila na starší soupeřku z Itálie a obsadila stříbrný stupínek.

Jakub Jurka (do 50 kg) si vedl podobně a podlehl až ve finále po tuhém boji soupeři z Bosny a Hercegoviny. V této váze startoval i Michal Posmyk, který obsadil konečné páté místo, když v boji o bronz jen těsně podlehl. Jeho výkon byl však velmi slušný.

V kategorii dorostu do 17 let měli hraničtí ve hře jednu dívku a jednoho chlapce. V konečném součtu skončili oba judisté na třetích místech. Lubomír Holčák (do 66 kg) předvedl od návratu po zranění opět slušný výkon a je vidět, že se mu forma vrací.

Naopak Jana Lipková (do 63 kg) se turnajem protrápila, ale konečné třetí místo je více než uspokojivé. Jakub Horák (do 60 kg) obsadil třetí místo do 23 let a první místo v kategorii seniorů.

Vendula Hlavová (do 52 kg) skončila v kategorii do 23 let na nepopulární čtvrté příčce, ale v kategorii seniorů získala zlato. Obdobně se vedlo Janě Poletinové do 63 kg, když v kategorii do 23 let obsadila 5. pozici a v kategorii seniorek pak získala stříbro.

Jediný regulérní senior startující ve váze do 90kg Lubomír Jakubík, získal po bezchybném výkonu zlato a navíc si odvezl jeden šrám v podobě pravého slovinského monoklu.

„Velmi příjemné bylo kvalitní obsazení turnaje. Každý z našich borců šel alespoň tři zápasy, což je vynikající příprava před nadcházejícím MČR. Na prestiži přidalo i to, že zde byl kompletní národní tým Slovinska kategorie do sedmnácti a 23 let,“ pochvalovala si trenérka Železa Barbora Jestřebská.

Jiří Pavelka se pral o Mistrovství světa V těžké mezinárodní konkurenci proběhl v Písku nominační turnaj na MS policejních sborů. Na základě výsledků z MČR se zde objevil i Jiří Pavelka ve váze do 81 kg. Pavelka předvedl již stabilní vynikající výkon.

Prošel sítem zápasů až do finále, kde po tvrdém boji podlehl reprezentantu Rakouska a obsadil skvělé druhé místo. Hranický borec si tak hlasitě řekl o zařazení do týmu pro MS, které se uskuteční v Lybii.

(mn)