První místa suverénně vybojovali mladší žák Robert Trojnar, mladší žačka Petra Bakovská a starší žák Tomáš Leskovský.

Na druhých místech skončili mladší žačky Sasa Holčáková, Karolína Sekaninová, starší žačka Marie Holčáková a starší žák Michal Šuta.

Třetí pozice obsadili mladší žáci David Kolář, Tomáš Beran a starší žák Matěj Benk. Boj o bronzovou medaili nezvládli Adam Kolář, Jakub Heger, Štěpán Hýža a Pavel Šprencl a obsadili tak pátou příčku. Sedmí byli Jan Kolář, Štěpán Remeň a RomanKeprda.

Benjamínci ve Studénce

Ve stejný den odcestovala skupinka pěti Draků na Čokoládovou cenu města Studénky. První místo si s přehledem zajistil Lukáš Příleský a druhou příčku si domů odvezla Kateřina Machancová.

Medaile za třetí místa zdobí Vaška Příleského a Lukáše Kříže. Bez cenného kovu odjel pouze Tomáš Volek, když skončil čtvrtý.

Robert Trojnar byl sedmý v Grazu

Mladší žák Robert Trojnar (40 kg) bojoval v neděli na prestižním Mezinárodním turnaji v rakouském Grazu. Jeho váhová kategorie, jak už je zvykem, patřila k nejvíce obsazeným vahám tohoto turnaje. Robert zcela suverénně kráčel sítem vyřazovacích utkání.

Dvěma vítěznými zápasy se propral mezi osmičku borců této kategorie, pak narazil na tvrdý oříšek, pozdějšího finalistu, a podlehl mu.

V opravných bojích měl našlápnuto k zisku bronzové medaile, ale v zápase proti domácímu borci ho rozhodčí „zařízli“ a Robert vybojoval celkové sedmé místo.

Účast v lize

Femax Hranie měl v sobotu své zástupce na hostování v posledním kole dorostenecké ligy a věkem ještě starší žáci pomohli svým klubům k postupu do finálové skupiny. Michal Posmyk (50 kg) startoval v barvách JC Železo Hranice a Jakub Jurka (50 kg) hostoval za JK Olomouc.

(oli)