Martin Bezděk v prvním kole s přehledem porazil reprezentanta státu Izrael na techniku ko soto gake. Ve druhém kole narazil na Francouze Ngayap Hambou. Vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení – Golden Score, kde se až v druhé minutě povedlo skórovat Francouzi rychlou technikou sumi gaeshi.

S vyrovnanou bilancí 1:1 tak Bězděk opouštěl turnaj po druhém kole. I přes počáteční zklamání je však účast na nejvyšší juniorské soutěži obrovským úspěchem a slávou pro hranické judo.

České reprezentační výpravě se nakonec podařilo ukořistit bronzovou medaili Danielu Pochopovi, který s bilancí pěti výher a jedné prohry po dvanácti letech navázal na medailový úspěch tehdy juniora Lukáše Krpálka.

Dvě zlata a tři stříbra z Mohelnice

Tým Judo Železo Hranice v Mohelnici.Tým Judo Železo Hranice v Mohelnici.Zdroj: Judo Železo Hranice

V neděli 10. října se konal Přebor České obce sokolské v Mohelnici, kde nemohli chybět ani zástupci hranického klubu.

Nejlépe se vedlo Vaškovi Dornicovi, který v tvrdé konkurenci zvítězil ve všech svých utkáních a získal tak zlatou medaili. Zlatou medaili taktéž přidal Dominik Vašut, který s přehledem prošel turnaj a zvítězil nad všemi svými soupeři.

S jedním finálovým zaváháním si stříbrné medaile odvážejí Martina Štukovská, Vojta Fabián a Marek Podešva. Bronzová medaile těsně unikla Matěji Macháčkovi, který až v souboji o třetí místo prohrál po verdiktu rozhodčích.

Stupně vítězů tentokrát unikly Ondrovi Janíčkovi, Tadeášovi Ondrouškovi, Adamu Plevákovi, Adrianě Kuželové, Vojtěch Dornicovi a Terce Vřeské.

„Je výborné, že všichni do zápasů dali maximum a získali mnoho nových zkušeností. Na těch je potřeba stavět a dále se zlepšovat. Pochvala tak míří všem, včetně těch pod stupni vítězů,“ okomentoval výkon svých svěřenců trenér Ondra Rác.

Autor: Adam Purgert