Pro hranickou výpravu turnaj začal velmi slibně, když její nejmladší člen Bruno Netočný si i přes odlišná pravidla, než panují u nás, dokázal poradit se všemi svými soupeři na jedničku a díky čtyřem krásným ipponům mohl vystoupat na stupínek nejvyšší. Pro Bruna byl zisk zlaté medaile ještě sladší, protože při závěrečném slavnostním ceremoniálu byl vyhlášen také nejlepším technikem celé kategorie U11.

Poté se na řadu přišla kategorie U14, kde měl hranický celek hned šest želízek v ohni. Drtivou převahou nad svými soupeři se do finálového boje probojoval Dominik Vaculík, který ačkoli svému soupeři celý zápas nedal oddech, v závěru prohrál na trestné body. Domů si dovezl krásnou stříbrnou medaili.

Bronzové medaile získali po krásných bojových výkonech Matěj Macháček a Vašek Dornica, kteří v sérii zápasů shodně prohráli pouze jednou a sice s pozdějšími vítězi své váhové kategorie. Také hranické judistky Julie Pospíšilová a Veronika Sýkorová se v zahraniční konkurenci neztratily a mohou se pyšnit bronzovými medailemi.

Poslední zástupce železné výpravy, Tadeáš Ondroušek, se taktéž probojoval do boje o bronz, kde nastoupil proti českému závodníkovi. Po vyrovnaném zápase se však štěstěna přiklonila na stranu soupeře a skončil tak na neoblíbeném 5. místě.

„Celá výprava zaslouží obrovskou pochvalu, jak za předvedené bojové výkony, tak i za super týmového ducha a vzájemnou podporu. Věřím, že další skvělé výkony v této sezóně budou následovat,“ hodnotil výkon svých svěřenců trenér Ondřej Rác.

Zdroj: Judo Železo Hranice