Předchozí
1 z 2
Další

Šampionát Moravy ve Veselí

Mladí judisté Železa Hranice sbírali další medaile. Veselí nad MoravouMladí judisté Železa Hranice sbírali další medaile. Veselí nad MoravouZdroj: se svolením Judo Železo Hranice

První třináctičlenná výprava odjela na každoroční turnaj pro věkové kategorie do 10 a 12 let Šampionát Moravy do Veselí nad Moravou.

Díky skvělému bojovnému výkonu se na nejvyšší stupínek postavili Julie Pospíšilová a Bruno Netočný a doma se tak mohou pochlubit zlatým pohárem.

Do souboje o zlato se probojovali taktéž Barbora Slezáková a Lukáš Orság, ve finálových zápasech však svým soupeřům podlehli a museli se spokojit se stříbrem.

Do boje o bronz se probojoval Václav Dornica, ten ale na svého soupeře nestačil a umístil se na bramborovém 5. místě.

Po jedné výhře a dvou porážkách zaznamenali Dorota a Šimon Šustalovi, Veronika Sýkorová, Ondřej Král a František Kopecký. Bez výhry, ale s velkou dávkou zkušeností odjížděl Jaroslav Samko a Vítězslav Šoman.

„Smolařem výpravy je náš Mira Gaura, který se po celý turnaj pral jako lev, avšak ve svém rozhodujícím utkání o medaile si zlomil prst a turnaj pro něj bohužel skončil dřív, než by sám chtěl. Všechny naše svěřence ale moc chválíme a gratulujeme k super výkonům,“ zhodnotil trenér Ondřej Rác.

Ostrava hostila závody pro nejmenší

Mladí judisté Železa Hranice sbírali další medaile. Benjamínci v OstravěMladí judisté Železa Hranice sbírali další medaile. Benjamínci v OstravěZdroj: se svolením Judo Železo Hranice

Druhá družina o čtrnácti železných benjamíncích se vypravila sbírat zkušenosti do Ostravy.

První místo se podařilo získat pouze Vojtěchovi Hoňkovi. Stříbrnou medaili brali v různých vahových kategoriích Sebastian Šturm, Vojtěch Ličman, Dima Lysenko a Taťána Kovářová.

Bronzovou příčku získali Martin Nehyba, Matyas Ludka, Ondřej Honěk, Adam Sojka, Dominik Polešenský, Karel Kovář a David Srovnal.

Svůj den neměli Antonín Nevrlý a Isabella Čermáková, kteří skončili těsně pod stupni vítězů.

„Z tohoto turnaje si odnášíme jako trenéři cenné poznatky. Zvláště jsme si uvědomili potřebu intenzivnějšího tréninku reakcí na útok chvatu o-soto-gari. Těšíme se také na plánovaná přátelská utkání mezi kluby, kde získáme další zkušenosti – praxe je vždy nejlepším učitelem,“ bilancovali trenéři Tomáš Ličman a Karel Kovář.

Autor: Adam Purgert