Do Lince vyslalo své závodníky celkem jedenáct států, nejpočetnější a nejúspěšnější byla česká výprava. Pomohl tomu i hranický Tomáš Ličman, který vybojoval bronzovou medaili v kategorii do 73 kilogramů.

LIČMANA NEZASTAVILO ZRANĚNÍ

Cesta za medailí byla obrovsky složitá. Po náročné přípravě si totiž Ličman podobně jako olympijský vítěz Lukáš Krpálek přivodil zranění kotníku. To vše dokonce necelý týden před rakouským šampionátem. I díky trenérovi Lubomíru Jakubíkovi nakonec hranický borec mohl startovat.

„Tomáše bylo potřeba doslova vybičovat k výkonu. Forma byla, ale omezení kvůli kotníku bylo znát – nemohl provádět všechny chvaty. Vše nakonec dobře dopadlo také díky odbornému zdravotnímu dohledu Lídy Humpálové z české výpravy. Šéftrenér kategorie Masters České republiky Jarda Banszel dokázal stmelit nejsilnější tým, který se stal také nejúspěšnější. Patří mu tedy stejně jako všem zúčastněným velké díky,“ uvedl Lubomír Jakubík.

V BRNĚ SE DAŘILO MUŽŮM

V rámci Brno Cup Open se v moravské metropoli za Železo Hranice rvalo mezi více než tisícovkou závodníků pět mužů, čtyři dorostenci a dvě dorostenky. A velmi úspěšně se prezentovali muži, kteří posbírali kompletní sadu medailí.

Váhu do šedesáti kilogramů suverénně ovládli Šatánek a Beran, kteří se spolu utkali ve vyrovnaném finále. V tom po urputném boji nakonec Beran potrestal chybu Šatánka a bral zlato.

Do finále své kategorie prošel v pohodě i Robert Trojnar, dlouholetý reprezentant České republiky. Tam se utkal s domácím favoritem Ivanem Petrem. Petr potvrdil svou formu z úspěšného mistrovství světa a Trojnar tak získal zasloužené stříbro.

O váhu výš, než je obvyklé, se pral Šimon Skurka. Nakonec z toho byla bronzová medaile. Ve stejné kategorii se představil i Miroslav Hanák, který však podlehl soupeři z Brna.

I MLÁDEŽ BYLA VIDĚT

Z dorostenců se dobře prezentoval Martin Bezděk, který svou kategorii vyhrál. Vincent Skurka podlehl až v semifinále jedné z nejobsazenějších kategorií ukrajinskému soupeři a celkově skončil na pátém místě ze třiceti pěti závodníků.

Pěkně se prala i Šarlota Olšáková, s vyrovnanou bilancí výher a proher obsadila taktéž páté místo. Poprvé na Brno Cupu startovala Gabriela Nádvorníková, která nedala své soupeřce nic zadarmo a prohrála až v prodloužení nejtěsnějším rozdílem shido. Daněk, Jiříček a Čechák podlehli v úvodních kolech.