V kategorii U10 si nejlépe vedl Bruno Netočný, který prolétl turnajem, se všemi svými soupeři si dokázal poradit před ukončením časového limitu a získal tak zlato.

Judisté Železa Hranice na Velké ceně v Prostějově. Bruno Netočný zvítězilJudisté Železa Hranice na Velké ceně v Prostějově. Bruno Netočný zvítězilZdroj: Judo Železo Hranice

Výborně si také vedli Dorota Šustalová a Miroslav Gaura, kteří obsadili druhé příčky. Bronzové medaile dovezli Patrik Ondruška a Dmytri Lysenko.

V kategorii U12 si nejlépe vedli Veronika Sýkorová a Tadeáš Ondroušek, kteří podlehli soupeřům až ve finále a odvezli si tak stříbro. Bronzové medaile si vybojovali Václav Dornica, Ondřej Král a Šimon Šustal.

Dále v této kategorii startovali František Kopecký, Jan Drábek, Dan Horký, Víťa Šoman, kteří se neprobojovali do bojů o medaile.

Házenkáři Hranic. Ilustrační foto
Konečně se dočkali! Cementáři doma přetlačili Strakonice a poprvé v sezoně slaví

Kategorii U14 ovládli Matěj Macháček, Dominik Vaculík a Martina Štukovská, kteří s lehkostí a nadhledem zvítězili ve všech svých utkání a dovezli zlaté medaile.

Stříbro se pak podařilo vybojovat Markovi Podešvovi a Vojtěchovi Dornicovi. Bronzovým kovem se může pyšnit Ladislav Bürgl, Matěj Vlček a Sofie Zedková.

V téže věkové kategorii také startovali Lukáš Petrišče, Adam Plevák a Ondřej Janíček, kteří se nedostali do bojů o cenné kovy.

Také v kategorii U16 Železáři měli své zastoupení, o které se postarala Michaela Vaculíková, která se probojovala na bronzovou příčku.

„Odkoučovat takovouto rozrostlou skupinku judistů dalo zabrat všem třem trenérům, ale když se vaši svěřenci perou jak o život, vzájemně si fandí, podporují a utužují tým a navíc se jim takhle výtečně daří, je to ve finále obrovská radost,“ shodlo se trenérské trio Šatánek, Mazan, Kovář.

Všechovice - Nové Sady. Ilustrační foto
Brutalita, soptil kouč Všechovic a nařkl Sobka. Ten to rázně odmítá

Zdroj: Judo Železo Hranice