Mistrovská jízda

Judisté Železa Hranice na MČR masters v Praze.Judisté Železa Hranice na MČR masters v Praze.Zdroj: Judo Železo Hranice

Do hlavního města na nejvyšší českou soutěž veteránů odcestovalo pět zástupců z Judo Železo Hranice ve složení Tomáš Ličman, František Zlámal, Jana Poletinová, Pavel Vyhlídal a Ondřej Loukota, kteří kromě republikových soupeřů srovnali síly i se závodníky z Německa, Slovenska, Polska, Velké Británie, Ukrajiny a Uzbekistánu.

Největším úspěchem byla bezesporu mistrovská jízda Františka Zlámala do 66 kg, který dokázal zúročit svoji formu z prázdninových soustředění a závodů v Bratislavě. Nejprve deklasoval náročného soupeře z Ukrajiny a následně se mu podařilo udolat i německého soupeře z Dortmundu. Stal se tak letošním mistrem České republiky ve své kategorii.

Nádherný výkon předvedla i zkušená Jana Poletinová, který byla posunuta do vyšší váhové kategorie, aby měla dostatek soupeřek. Zde ani s pětikilovým hendikepem nenechala zahanbit, podlehla pouze letošní mistryni Evropy a ukořistila titul vicemistryně republiky.

Judistický matador Tomáš Ličman srovnával síly se svým uzbeckým sokem, kterého se mu však nepodařilo skolit na žádnou ze svých osobních technik, a přestože byl aktivnější, body nezískal. Po vyrovnaném boji tak dobil také titul vicemistra.

Ondřej Loukota předvedl excelentní výkon, dal srdíčko do všech bojů, kterých měl z celé výpravy nejvíce, a zaslouženě bral taktéž stříbrnou medaili.

Posledním hranickým zástupcem byl Pavel Vyhlídal, který byl posunut do vyšší hmotnostní kategorie (66 kg). Ačkoli měl váhový deficit, díky svým schopnostem dosáhl třetího místa a doplnil tak kompletní sbírku cenných kovů pro Judo Železo Hranice.

„Velká spokojenost s výkony našich judistů, kteří jsou příkladem mladým, že judo je možné provádět na vysoké úrovni v jakémkoli věku,“ vyzdvihl trenér David Šatánek.

„Masters jsou špičkovou partou na celý život a po závodech si vzájemně se svými celoživotními soupeři předávají své osobní zkušenosti. Judo je více než sport, je to životní cesta a přátelství. Dělá judisty lepšími, a to je i cíl našeho klubu,“ dodal Šatánek.

Zdroj: Judo Železo Hranice

International Judo League

Hranická výprava na International Judo League v Prostějově.Hranická výprava na International Judo League v Prostějově.Zdroj: Judo Železo Hranice

V sobotu se vydalo 19 mladých judistů Železa také na svůj první poprázdninový turnaj do nedalekého Prostějova na turnaj ze série International Judo League. Prestižních závodů se letos zúčastnilo 425 judistů ze čtyř států a 42 klubů. Hraničtí judisté vytěžili maximum a získali hned sedm cenných kovů.

Zlatou medaili vybojovali Max Mísař a Dominik Vaculík. Stříbro získal Bruno Netočný a bronz přidali Dorota Šustalová, Jan Štefkeje, Vít Šoman a Míša Vaculíková.

„Na takto obsazeném turnaji se každý vyhraný zápas a medaile počítají. Všem judistům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících turnajích,“ zhodnotili turnaj žáků trenéři Ondřej Rác a Jan Mazan.

Golfový turnaj Bonton 2022 v Radíkově
FOTO: Žeravík vítězem golfového turnaje o zájezdy