V prvním utkání čekal na KJUS Hranice nekompletní tým favorita celé skupiny - Sokolu Vršovice. Po velmi vyrovnaném utkání, které mělo hodně emotivní průběh, nakonec zaslouženě zvítězily Hranice na pomocné body 40:35.

Ve druhém zápase naopak čekalo na tým hranických dorostenců do té doby poslední Brno, které ale přijelo do Plzně velmi posíleno. K překvapení všech přítomných ale KJUS statečně vzdoroval a vybojoval remízu 4:4 (40:40).

Třetím soupeřem byla odevzdaná Jihlava, která nakonec hranickému Klubu juda podlehla 5:3. Poslední dvě utkání rozhodovala o pořadí na medailových pozicích po 1. kole. Utkaly se dosud neporažené celky Jablonce, Plzně a Hranic. Nejhůře z tohoto měření vyšly nakonec právě Hranice, které oběma týmům podlehly, Plzni 2:6 a Jablonci 3:5.

Sestava: 50 kg Marek Šenkýř, 55 kg Martin Cvešper, 60 kg Dalibor Ředina, 66 kg Jan Šváček, 73 kg Vlastimil Vodička, 81 kg Petr Cvešper, 90 kg Kamil Štěpán a nad 90 kg Patrik Zodl.

Trenér ligového družstva KJUS Hranice Mgr. Daniel Navrátil okomentoval výkony následovně: „Průběžné 3. místo je pro mne úspěchem, už díky tomu, že v družstvu startovali věkem ještě 2 starší žáci. Velkou oporou byl zejména Dalibor Ředina (60 kg), starší žák, který sváděl vyrovnané boje nejen s dorostenci, ale i s juniory, a zaznamenal tři vítězství z pěti utkání. Jinak ztráta 1 bodu na druhý Jablonec je smazatelná, ale náskok na sestupové 5. místo je také pouze 3 body, takže vše je ještě otevřené“.

Podrobnější informace nejen o tomto judistickém klání naleznete na www.judoklubhranice.czweb.org.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika