Základní část letošního ročníku Horské ligy, kde se hrálo dvoukolově každý s každým, ovládl celek Jung Hranice, který skončil na 1. místě s šestnácti body. Jeden z favoritů základní části, novojičínský Warrior, se umístil na 2. místě se čtrnácti body, hraničtí Bears na 3. místě s deseti body a druhý favorit IHC Valašské Meziříčí na 4. místě s deseti body.

Po nich se umístil Schäffer Hranice s osmi body a poslední Piškoti Valašské Meziříčí získali dva body. První tři celky postoupily přímo do semifinále play off. IHC a sCHÄFFER si to rozdali o poslední semifinálové místo. Valašskomeziříčští borci zdolali hranické hráče 10:5.

Nejlepším střelcem základní části se stal Marcel Schiller z Warrioru Nový Jičín s 26 brankami, následovalo trio střelců Jung Hranice: Michal Pala 24 gólů, Daniel Baštan 20 gólů, Jaroslav Baďura 19 gólů. V semifinále se utkaly celky Jung Hranice a IHC Valašské Meziříčí.

V prvním utkání zvítězili hraničtí mladíci 12:10. V odvetě vyhráli IHC 10:8 a v nastavení pak vsítili rozhodující postupový gól. Druhé semifinále bylo prozaičtější. Novojičínští Warriors dvakrát hladce porazili hranické Bears 13:6 a 13:3.

Ve finále se utkaly týmy Warrior Nový Jičín a IHC Valašské Meziříčí. Novojičínští přehráli Valachy 12:8. V hranickém derby o bronzovou medaili mezi Jung a Bears Hranice byli lepší loňští vítězové Jung Hranice a získali třetí místo Horské ligy. (nobe)