Největší naděje se vkládaly do juniora Matyáše Řiháka. Matyáš před mistrovstvím vedl průběžné republikové tabulky jak v kouli, tak v disku. V sobotu byl na programu vrh koulí, disciplína, ve které Matyáš letos získal halový bronz. Bohužel na nejdůležitější akci sezony se s formou zrovna nepotkal a po protrápené soutěži obsadil až páté místo, daleko za svými možnostmi. V soutěži zaznamenal pouze tři měřené pokusy, nejdelší měřil 14,46 metru.

Do nedělní soutěže v hodu diskem tedy nastupoval s obavami, jestli nedopadne podobně. Ale už rozcvičovací pokusy naznačily, že by to nemuselo být tak špatné. Druhým soutěžním pokusem poslal 1,75 kg vážící náčiní do vzdálenosti 46,16 metru a obsadil konečné třetí místo.

Druhou nadějí hranické atletiky je v poslední době dorostenec Vojtěch Podjukl. Vojta před mistrovstvím držel v průběžných tabulkách na 3000 m čtvrté místo. Samotná závod byl velmi pomalu rozběhnutý, Vojta se dokonce na chvíli ocitl v čele, ale zhruba od půlky za tempo začal tahat pozdější vítěz a pole značně roztrhal. Hranický zástupce se pomalu propadal pořadím a zhruba 600 metrů před cílem se závodu odstoupil.

První start na mistrovství ČR si v Ostravě odbyl dorostenec Valdemar Matuška. A nevedl si vůbec špatně. Osobní rekord 395 cm, který si skočil v lize týden před republikou, ho řadil na deváté místo letošních průběžných tabulek. Je však třeba říci, že letos je v dorostencích obrovská konkurence, někteří skáčou více než junioři. V Ostravě Valdemar zaznamenal dva zdařené pokusy, ten vyšší měřil 385 cm, na výšce 405 cm už šla laťka bohužel třikrát dolů a nakonec z toho bylo osmé místo.

Na závěr programu se vždy běhá štafeta 4×400 metrů. K Vojtěchu Podjuklovi a Valdemaru Matuškovi se přidali ještě Adam Orava a Vojtěch Vávra. Hochům sice bylo jasné, že nebudou bojovat o nejvyšší příčky, ale chtěli se poprat o co nejlepší umístění a také o třináct let starý dorostenecký oddílový rekord. Po výborném týmovém výkonu se jim ho podařilo stáhnout o vteřinu a půl. Čas 3:38,98 minut a deváté místo ve velké konkurenci jsou skvělým výsledkem. (skH)