Takový úspěch byl nečekaný, vzhledem k předchozím neslavným výsledkům posádky, kvůli kterým je reprezentační trenér málem nenechal startovat, a velmi nepřesvědčivým výkonům z kvalifikačních jízd, kdy se tak tak probojovali do finále.

„Finále bylo naše. Od startu jsme zkusili jinou taktiku než v předešlých jízdách, která znamenala všechno nebo nic, a vyšlo to," uvedl háček posádky Zavřel.

„Ze semifinále jsme si vyjeli krajní dráhu, což byla naše výhoda, protože jsme si mohli jet nerušeně naše tempo a ostatní posádky s námi nepočítali." Už na posledních sto metrech bylo jasné, že si Češi jedou pro medaili, ale najednou ještě zrychlili a začali se dotahovat na prozatím druhou ruskou posádku, kterou nakonec díky perfektně načasovanému kopu doslova přeletěli.

Momentálně se reprezentanti připravují na mistrovství světa, které se koná v červenci v maďarském Szegedu, kde Jakub pojede opět K2 1000 m, a stejně jako v v loňském roce K4 1000 m, kde obsadil těsně 4. místo. Letos by to chtěl vylepšit. (kvs)