AUTOKROS

Devátý závod jedenáctidílného šampionátu FiA European Championship for Autocross Drivers 2008 (ME v autokrosu) se o tomto víkendu pojede v přerovské rokli. Harmonogram závodu

SOBOTA: 11.00 volné tréninky, 12.45 měřené tréninky, 16.30 první série rozjížděk.

NEDĚLE: 9.30 druhá série rozjížděk, 12.45 třetí série rozjížděk, 15.15 finálové jízdy.

SKATEBOARDING

Přesně po roce přináší Snowbirds tradiční CLICHé Skate Cup. Dnes již legendární akce se bude konat v sobotu od 13 hodin ve skateparku Laguna. Závod je dotován částkou 25 000 korun českých, které si ti nejlepší čeští a slovenští skateři rozdělí v disciplínách Street, Best Trick a Ollie Contest. V případě krajně nepříznivého počasí se akce přesouvá na neděli.

STREETBALL

Dvě zásadní události letošní streetballové sezony se v sobotu od 9.30 hodin uskuteční na nově zrekonstruovaném hřišti při ZŠ Svisle, a to Přerov Streetball Cup 2008 a Ballers Slam Dunk Contest 2008.

NOHEJBAL

I. liga mužů: TJ Spartak MSEMPřerov - TJ Spartak Čelákovice (neděle 10 hodin). Nohejbalový turnaj neregistrovaných trojic se odehraje v sobotu od 8.30 hodin na hřišti v Henčlově. Nohejbalový turnaj neregistrovaných je na programu v areálu přerovské Laguny v sobotu od 10 hodin.

MALÁ KOPANÁ

Již sedmadvacátý ročník turnaje Travexu v malé kopané se v sobotu od 8.30 hodin odehraje na fotbalovém hřišti v Bochoři. STŘELBA Střelecká soutěž v brokové střelbě se v neděli uskuteční na střelnici troubeckých myslivců Na Vlažné. Tréninky jsou již v sobotu od 14 hodin, ale samotný závod začíná až v neděli ráno od 9 hodin.

CHŮZE

Už čtyřicátý šestý ročník Přerovské padesátky - Memoriálu Josefa Přidala, který se půjde jako Mistrovství Moravy a Slezska mužů na 50 kilometrů a Mistrovství České republiky veteránů v chůzi na 10 km žen a 20 km mužů, se uskuteční v sobotu se startem v 9 hodin u lávky u loděnice. Závod se půjde na okruhu o délce 2500 metrů ve stromové aleji podél řeky Bečvy.

NÁRODNÍ HÁZENÁ

OP dorostu: Osek nad Bečvou - Vítkovice (neděle 12.45 hodin).