Běh

Mattoni 1/2Maraton Olomouc: Rodinný běh startuje z Horního náměstí v 17.00, hlavní závod v 19 hodin.

Olomoucký půlmaraton po roční odmlce startuje na Horním náměstí.
Půlmaraton je po roční odmlce zpět. Jací favorité startují?

Americký fotbal

2. liga: Šumperk Dietos – Třinec Sharks (sobota 15.00)

Fotbal

FORTUNA:LIGA: Olomouc – České Budějovice (SO, 14.00).

Fotbalisté Sigmy mají před sebou duel s Českými Budějovicemi.
Na Hanou se vrací Sladký. V sestavě proti Dynamu pravděpodobně i Jemelka

MSFL: Olomouc B – Otrokovice, Uničov – Znojmo (NE, 10.15).

Divize E: HFK Olomouc – Skaštice (SO, 16:30), Nové Sady – Slavičín (SO, 17.00), Šumperk – Vsetín, Všechovice – Přerov, Kozlovice – Holešov (NE, 17.00).

Krajský přebor: Mohelnice – Zábřeh (SO, 10.30), Rapotín – Želatovice (SO, 15.00), Jeseník – Brodek u Přerova, Ústí – Kralice na Hané, Litovel – Šternberk (SO, 17.00), Velké Losiny – Medlov, Lutín – Bohuňovice, Lipová – Dolany (NE, 17.00).

I. A třída, sk. A: Postřelmov – Troubelice, Náměšť na Hané – Loštice, Chomoutov – Řetězárna, Bohdíkov – Bělkovice-Laštany (SO, 17.00), Konice – Maletín, Lesnice – Olešnice, Paseka – Chválkovice (NE, 17.00).

I. A třída, sk. B: Slavonín – Kojetín, Bělotín – Protivanov, Plumlov – Hlubočky (SO, 17.00), 1. HFK B – Určice (NE, 17.00), Beňov – Kostelec (NE, 17.00), N. Sady B – Čechovice (NE, 10.00), Dub nad Mor. – Lipník (SO, 17.00).

I. B třída, sk. A: Pivín – Jezernice (NE, 17.00), Otaslavice – Želatovice B (SO, 17.00), Troubky – Kovalovice (NE, 17.00), H. Moštěnice – Sokol Vrchoslavice 1946, Újezdec – Radslavice (SO, 17.00), Ústí B – Klenovice, Opatovice – Tovačov (NE, 10.00).

1. B třída, sk. B: Mor. Beroun – Hněvotín, Smržice – Haná Prostějov (SO, 17,00), V. Týnec – Šternberk B, Haňovice – V. Bystřice, Mostkovice – Jesenec, Slatinice – Černovír, Doloplazy – Kožušany (NE, 17.00).

I. B třída, sk. C: Mikulovice – Libina (SO, 15.00), Písečná – Nový Malín, Jindřichov – SK Zvole, Sokol Velké Losiny „B“ – Sudkov, Štíty – Vikýřovice (SO, 17.00), Ruda – Bludov (NE 17.00), Žulová – Bernartice (NE 15.00).

OFS Olomouc

II. třída: Sokol Příkazy „A“ – Grygov, Blatec – S. Hodolany (SO, 16.30), Přáslavice – Červenka (SO, 17.00), Šumvald – N. Hradečná, Bohuňovice B – Horka (NE, 17.00), Střelice – Hlubočky B (NE, 15.00), Pňovice – Lužice (NE 16.30).

III. třída: Bouzov – Chválkovice B (NE, 14.00), Babice – Štarnov (SO, 16.00), Nedvězí – Mladeč, Těšetice – Dlouhá Loučka, (SO 17.00), Slatinice B – Jívová (SO, 14.00), Drahanovice – Hr. Petrovice (NE, 15.30), Slavonín B – Odrlice (NE, 17.00).

IV. třída: Štěpánov – V. Újezd (SO, 14.00), Mor. Huzová – Huzová, Hnojice – Libavá (SO, 16.00), Doloplazy B – Jiříkov, Nemilany – H. Loděnice (SO, 17.00), Mladějovice – Králová (NE, 17.00), Střeň – Drahlov (NE, 15.00).

OFS Prostějov

II. třída: Olšany – Dobromilice, Vrahovice – Vícov, Určice „B“ – Brodek u Prostějova, z.s., Nezamyslice – Držovice (SO, 17.00), FC Kralice na Hané „B“ – Plumlov „B“, Němčice nad Hanou – Tištín, Ptení – Brodek u Konice (NE, 17.00).

OFS Přerov

Okresní přebor: Stará Ves – Skalička, Hustopeče – H. Nětčice, Potštát – Prosenice, šechovice B – Lipník B (SO, 17.00), Soběchleby – Pavlovice u Př., Domaželice – Lověšice (NE, 10.00)

Okresní soutěž: Tovačov B – Polkovice, D. Hranice – Bochoř (SO, 17.00), Vlkoš – Lobodice (NE, 15.00), Černotín – Křenovice (NE, 16.00), TJ Sokol Horní Moštěnice „B“ – Říkovice (NE, 17.00).

OFS Šumperk

Okresní přebor: Lesnice B – Úsov, Leština – Petrov-Sobotín, Oskava – Třeština, Bratrušov – Rapotín B (SO, 17.00), Jestřebí – Hrabišín (NE, 15.00), Dubicko – Juventus (NE, 16.00), Loštice „B“ – Staré Město (NE, 17.00).

III. třída, sk. B: Palonín – Postřelmov „B“, Krchleby – Líbivá, Moravičany – SK Loštice „C“ (NE, 17.00).

OFS Jeseník

Okresní přebor: V. Kraš – Č. Voda (SO, 15.00), Javorník – Lipová-lázně, Vidnava – Zlaté Hory, Bernartice „B“ – V. Kunětice, Supíkovice – SK Řetězárna „B“ (SO, 17.00).

Házená

Pohár Míru (DHK Zora Olomouc): Zora - Písek SO, 9.00), Šala - Chorzów (SO, 11.00), Chorzów - Zora (SO, 16.00), Písek - Šala (SO, 18.00), Písek - Chorzów (NE, 9.00), Zora - Šala (11.00)

Házenkářky Zory vyhrály v přípravě ve Zlíně. Ilustrační foto
Zora úvodní přípravný zápas zvládla a těší se na Pohár míru

Ostatní

50 let SŠK Věžky: Akce startuje v Obecním dvoře ve Věžkách v 10 hodin výstavou. V 16.30 se uskuteční exhibice strongmana Jiřího Tkadlčíka, následovat bude vystoupení šestinásobného mistra světa v biketrialu Václava Koláře.