Nejprve dostal Jakub pozvání na vyhlášení ankety Talent Olomouckého kraje, které proběhlo v budově krajského úřadu. Úspěšného kanoistu sem nominovala škola. I proto se zde sešli nejen vynikající sportovci, ale také například studenti s výraznými výsledky z různých školních olympiád.

„I proto jsem z toho byl poněkud rozpačitý. Ale již předem jsem věděl, že jsem svou kategorii vyhrál," pochlubil se Zavřel.

Loňský juniorský vicemistr světa byl dále nominován na Kanoistu roku Českého svazu kanoistů. K vyhlášení došlo shodou okolností taktéž v Olomouci.

„Panovala zde super přátelská atmosféra, jako je to vždy kolem vody, protože se všichni známe. Konkurence mezi juniory byla obrovská. Proti mně stáli medailisté z mistrovství Evropy, světa i světových pohárů," popsal nadšeně Hraničan. Ten s jeho parťákem Filipem obsadil ve vyhlašování nakonec třetí místo společně s mistrem Evropy na trati K1 1000 m Tomášem Veselým.

Domácí hranický Klub vodních sportů svého svěřence nominoval ještě na Sportovce Olomouckého kraje. Slavnostní atmosféra v souvislosti s vyhlášením této ankety panovala v Městském divadle v Prostějově první únorovou středu.

„Přítomné byly hvězdy českého tenisu jako například Petra Kvitová, protože všichni hrají za Prostějov," podotkl Jakub Zavřel, kterého setkání s dalšími známými sportovci potěšilo.

Zavřel zde zastupoval juniorskou kategorii, kde neměl konkurenci a vyhrál, i když výsledek byl nakonec jen těsný. Otázka na závěr je jasná. V dubnu město Hranice připravuje vyhlášení nejlepších sportovců Hranicka. A co Jakub?

„Měl bych být nominovaný od oddílu. S ohledem na umístění v ostatních anketách a na to, že pokud je mi známo, tak ještě žádný Hraničák nevyhrál sportovce kraje, a dále na mé loňské vítězství, při vší skromnosti věřím ve výhru," pousmál se kanoista.