Již od svých prvních závodů udělal pořádný vítr mezi českými profesionály. Ihned se zařadil do absolutní české bikemaratonské špičky, ale narozdíl od mnoha jiných se Karel Hartl cyklistikou neživí.

„Život cyklistického profesionála už jsem si vyzkoušel, ale může dojít ke zranění nebo nemoci, a proto mám raději jistotu stálého zaměstnání,“ říká Karel.

V obyčejném tréninkovém dni se tedy hranický závodník dopoledne věnuje tréninku. Mnohdy najede i 120 kilometrů a po obědě už spěchá do práce.

Tento tvrdý denní režim je nutný k tomu, aby Karel držel tempo s nejlepšími cyklisty, což semutaké daří. Sezona začíná v půlce dubna a končí v říjnu, Karel tak startoval na pětatřiceti závodech a jen třikrát nebyl do desátého místa!

Šestnáctkrát byl na bedně a pocit vítězství zažil hned sedmkrát. Se svou manželkou Lenkou obsadil druhé místo v orientačním závodě v Úpici a poměrně často vyrážel nejlepší hranický biker i do zahraničí.

Nejdříve přivezl čtvrté místo z etapového závodu na česko-slovensko-polském pohraničí. V rakouském Bad Goisernu dojel osmý a druhé místo si přivezl z německého Seiffenu.

Asi nejúspěšnější byl pro závodníka Kelly's Racing Teamu měsíc srpen, kdy vyhrál v Tatrách maraton Horal, který je nejtěžším maratonem na Slovensku.

V půlce srpna pak přivezl z mistrovství Evropy v Grazu bronzovou medaili a týden na to vyhrál další náročný závod u našich východních sousedů - Kelly's Dubnický maraton.

Karel Hartl se na podzim stihl oženit a nyní je znovu v plném tréninkovém nasazení. Věřme tedy, že se Karla bude držet zdraví a jeho čtvrtá MTB sezona dopadne ještě lépe.

Kdo ví, třeba vyhraje v příští sezoně například některý ze závodů Českého poháru, což by pro něj jistě byla plnohodnotná odměna.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika