Jednalo se o mistrovský závod ve středním triatlonu: na závodníky a závodnice všech věkových kategorií čekalo 1,9 km plavání, 93 km na kole a závěrečných 21 km běhu. Z absolutního vítězství mezi muži se nakonec radoval Karol Džalaj z hranického Rocktechnik triatlonu.

Na start náročného klání dorazilo 203 závodníků a závodnic, kteří byli odhodlaní poprat se s členitou tratí. Na rozdíl od ženského závodu, kde byla jednoznačnou favoritkou Eva Potůčková, mužský závod nabízel velmi zajímavou a předem nejasnou hádanku, kdo se postaví na nejvyšší stupně.

Plaveckou část ovládl podle předpokladů Ladislav Dvořák z Ekol Elite TT teamu. Všichni ale věděli, že se v tento den bude lámat chleba v náročné cyklistické části. Tyto úvahy se potvrdily a dopředu se brzy po nasednutí na kolo začal propracovávat Karol Džalaj. Ten prolétl cyklistickou částí nejrychleji ze všech a do druhého depa si dovezl luxusní pětiminutový náskok na svého největšího soupeře.

V běžecké části, která se také odehrávala v kopcovitém terénu, nedovolil Karol žádné překvapení, pohlídal si výborně běžícího Ladislava Dvořáka, který však podle svých slov neměl svůj den a doběhl si pro prvenství k MČR ve středním triatlonu. Stopky se zastavily na čase 4:04:52 hod. Výborně si vedl i další hranický závodník Lukáš Krpec, který v cíli celkovým 8. místem uhájil elitní desítku. (mim)