Předchozí
1 z 2
Další

Kateřina KasaprováKateřina KasaprováZdroj: Klára Úlehlová

O víkendu 21. a 22. ledna se v ostravské atletické hale uskutečnilo mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Z atletického oddílu SK Hranice se tohoto klání zúčastnili dva závodníci, dorostenka Kateřina Kasparová a muž Adam Orava.

Kateřina Kasparová se pod trenérským vedením svého otce Vladislava Kaspara postupně zlepšuje. Na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích jí nejlépe vyšly hned úvodní překážky.

Trať 60 m s pěti překážkami prolétla v novém osobním i oddílovém rekordu 9,22 s, za což brala velmi pěkných 865 bodů. V následné výšce se svému absolutnímu osobnímu rekordu přiblížila na 5 cm, za výkon 147 cm brala 588 bodů.

V kouli sice umí i víc než 10,35 m, ale do víceboje je to slušný bodový zisk. V dálce předvedla svůj průměr 483 cm. Následnou osmistovku zaběhla za 2:45,23 min.

Celkovým bodovým součtem 3033 bodů překonala oddílový rekord v halovém pětiboji a v hodnocení Mistrovství Moravy a Slezska brala velmi pěkné sedmé místo.

Adamu Oravovi nevyšla podle představ hned úvodní disciplína, běh na 60 m. Pár kroků po startu špatně šlápl a vyšel z rytmu, naštěstí se to obešlo bez zranění. Závod sice dokončil, ale v čase, který rozhodně neplánoval (7,94 s).

V dálce bojoval s rozběhem a bylo z toho 570 cm. V kouli mohl být spokojený, sedmi a čtvrt kilogramové náčiní vrhl do vzdálenosti nového halového osobního rekordu 9,11 m.

Ve skoku vysokém zvládl překonat laťku ve výšce 174 cm. Ve druhém dni víceboje už se ale rozhodl nepokračovat.

Sabina Tvrdoňová a Sofie Kubicová krajskými přebornicemi

Sofie Kubicová vyhrála dálku mezi mladšími žákyněmiSofie Kubicová vyhrála dálku mezi mladšími žákyněmiZdroj: Klára Úlehlová

Desetičlenná výprava mladých závodníků se vydala v neděli 29. ledna do Ostravy, kde byl na programu společný krajský přebor Olomouckého a Zlínského kraje mladšího a staršího žactva.

Startovní pole byla opravdu velmi početná. Hranická výprava se zde ale neztratila, dvě závodnice v hranickém dresu vybojovaly titul krajské přebornice.

Prvním rokem starší žákyně Sabina Tvrdoňová se letos zaměřuje na trať 1500 m. V Ostravě předvedla parádní výkon, a jak sama řekla, závod si maximálně užila.

Prvních pár kol se držela se olomouckou soupeřkou, ale za polovinou trati se od ní odpoutala a závod dotáhla do vítězného konce ve skvělém čase 5:00,10 min, což v tu chvíli znamenalo druhé místo v celorepublikových tabulkách a nový oddílový rekord.

Druhé zlato do hranické sbírky přidala mladší žákyně Sofie Kubicová, která se posledním pokusem přesně trefila na prkno a byl z toho letošní nejlepší výkon 442 cm. Na šedesátce pak Sofie přidala čas 9,24 s.

Pěknými výkony se prezentovala mladší žákyně Marie Štolcarová, která obsadila páté místo v kraji ve vrhu koulí (7,46 m), deváté ve výšce (123 cm) a stopadesátku zaběhla za 25,81 s.

Do desítky v hodnocení Olomouckého kraje se vlezla také Marie Frankovičová, která obsadila páté místo na třístovce za čas 53,83 s, šedesátku zaběhla za 9,45 s a stopadesátku za 23,81 s.

Erin Ptáčková na třístovce doběhla hned za ní šestá za 54,18 s, na překážkách bohužel po krásném začátku upadla.

Osmistovku si vyzkoušela Kateřina Brzicová (3:01,18 min.), stopadesátku zaběhla za 26,38 s.

Stejné disciplíny měl na programu i Miroslav Maštera a byly z toho časy 2:26,41 min. a 24,97 s. A rovněž Markéta Machylová - 3:17,39 min. a 26,62 s.

Elena Zápotocká zaběhla šedesátku za 10,14 s a stopadesátku za 24,41 s. Starší žákyně Kristýna Grammerová tyto disciplíny zvládla za 9,75 s a 24,23 s.

Autorka: Klára Úlehlová