A konkurence byla opravdu nadmíru silná. Startovali tu nejen místní borci, ale i reprezentanti Rakouska, Německa, Itálie a Chorvatska. Důležitá však není kvantita, nýbrž kvalita.

V hmotnostní kategorii do 66 kg dorostenců startovali hned tři domácí závodníci, kteří se na prvním turnaji EJU TOP CADETS v Záhřebu, v kvalifikaci na ME, umístili v první sedmičce ze čtyř desítek startujících.

V hmotnosti do 81 kg navíc startoval pátý z této kvalifikace a podobně. Nejlépe si z hranických vedla mladší žákyně Kristýna Dvořáková, která v hmotnostní kategorii do 44 kg obsadila vynikající druhé místo.

Zdatně jí sekundovala i starší žákyně Nicola Rašková v hmotnostní kategorii do 40 kg, která skončila čtvrtá.

V hlavní kategorii sobotního dne, mezi dorostenci, měl KJUS Hranice rovněž dva zástupce, a to v již zmiňovaných hmotnostních kategoriích. Dalibor Ředina (66 kg) narazil v prvním kole na bronzového ze Zagrebu, kterému celkem jasně podlehl. Poté však Dalibor prošel opravami až do boje o bronz, když například v tzv. „golden score“ zvítězil nad jiným úspěšným účastníkem kvalifikace na ME. V posledním utkání Dalibor zaváhal v boji o úchop, čehož soupeř využil a zápas ukončil.

Hranický závodník tak skončil těsně pod stupni vítězů. Stejně dopadl i Luděk Pospíšil (81 kg), který nestačil na jiné dva účastníkyMTv Zagrebu a v konečném hodnocení obsadil cenné čtvrté místo, když jej od medailového umístění dělil opravdu jen kousek.

Nyní se dorostenecký tým KJUS Hranice chystá na Velkou cenu Litoměřic, která se koná jako nominační turnaj na republikový šampionát tuto sobotu.

(dan)