Jistotu postupu na Přebor České republiky starších žaček, který se bude konat v listopadu v Hranicích a jehož pořadatelem je právě KJUS Hranice, již má Petra Zlámalová. Ta se po zkušenostech z rakouského Vocklabrucku rozhodla pokračovat i do budoucna v nové hmotnostní kategorii do 57 kg. V Jablonci šlo o její první domácí představení v této vyšší hmotnostní kategorii a šlo o představení úspěšné. Petra zaslouženě postoupila až do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce až v posledních sekundách po nerozhodném utkání. V zápase o bronz již Petra nezaváhala a díky vítězství obsadila 3. místo.

Navázala tak na stříbro z prvního turnaje ČP v Ostravě, to však vydobyla ještě hmotnosti do 52 kg. Postupu na domácí šampionát se velmi přiblížil i starší žák Jakub Jiříček (55 kg), který dokázal postoupit až do osmifinále své hmotností kategorie, kde však podlehl pozdějšímu vítězi z Polska. V opravných utkáních nakonec vybojoval 9. místo. Body do žebříčku má však za vítězná utkání a pokud postup potvrdí ještě minimálně jedním podobným umístěním, může začít po prázdninách ladit formu. Zbývajícím dvěma sobotním startujícím, Jiřímu Plánkovi a Vojtěchu Jiříčkovi, se nepodařilo postoupit z kvalifikačních kol.

V nedělní části se mezi dorostenkami představila nejen Barbora Zlámalová, ale svůj první životní start v této kategorii si vyzkoušela i její mladší sestra Petra. Ve váhové kategorii do 57 kg tak byly k vidění dvě děvčata stejného příjmení, která nakonec společně i obsadila 7. místo po jednom vítězství a dvou porážkách. Pro Petru šlo o získávání zkušeností a se svým výsledkem může být spokojena. Naopak Barbora spokojena být nemohla, i když o její vyřazení se nemalou měrou zasloužili rozhodčí. Následně se Barbora již nedokázala koncentrovat na start mezi juniorkami a obsadila 4. místo. (dan)