„V pohodě jsem stihl nedělní oběd a pak dojel na halu stejně jako spoluhráči," pousmál se 44letý gólman Hranic Josef Kučerka, jenž si ztrátu na půdě posledního celku extraligy nepřipouštěl.

„Každý zápas začíná 0:0 a nikdy nevíte, jak dopadne. Ale my museli za každou cenu vyhrát. Věřil jsem v úspěch, ale tak jednoznačné jsem to nečekal," smál se po utkání při pohledu na tabuli se skóre (17:29).

Měl jste zlínské střelce dobře načtené?
Myslím že ano. Prakticky když se zápas nekryje s hranickým, nenechávám si to ujít. Nepamatuji si, kdy naposledy tomu tak nebylo. (smích) Rád jezdím do Zlína na házenou, tady jsem se ji naučil hrát, táhne mě to tady. Navíc zde vidím i jiné soupeře, rád studuji hráče, jak se chovají.

Zlín se netají komplexem z vaší osoby. Cítil jste velký respekt od domácích střelců?
Nejsem si jistý, že by se báli zrovna mě, ale našeho týmu možná ano. To se ale musíme zeptat jich. Je ale pravda, že derby rozhodla naše výborně fungující obrana.

Zlín už nemine boj o záchranu. Uspěje?
Pevně věřím, že se nějak dají dohromady, semknou a dosáhnou svého cíle. Poslední čtyřka je v mých očích vyrovnaná, nikdo není jasný outsider, série hrané systémem play-off budou vyrovnané a dramatické. Šanci Zlínští rozhodně mají.

Jak velkou?
To bych byl špatný Zlíňák, kdybych jim nevěřil. Raději budu jezdit zde než někam jinam, tím nechci urazit ostatní týmy. Koho bych ale já „favorizoval" na sestup, si netroufám říci.

Vraťme se k Hranicím. Máte šanci si ještě vylepšit stávající čtvrtou příčku? Máte dobrý los?
Poslední tři zápasy máme nesmírně těžké – doma Plzeň, pak do Lovosic a na závěr doma Karviná. Už jistotou zahájení čtvrtfinále doma jsme splnili cíl, ale play-off je natolik ošemetné, že se ukáže, jestli to bude výhoda. Při vyrovnanosti soutěže totiž sedmý může vyřadit druhého, prostě kdokoliv kohokoliv.

Je tým, který si přejete či nepřejete pro vyřazovací část?
Dá se říci, že mi to je úplně jedno. Jak to přijde, tak to přijde, nevyplatí se spekulovat. Čím více se tím člověk zaobírá, tím hůře to pak dopadá. Každopádně hranou úspěchu a neúspěchu je jako v hokeji postup do semifinále. Pak se už hraje o medaile až do konce a po ní určitě prahneme.

Jak vypadá váš zdravotní stav a problémy s amputovaným článkem prstu ruky?
Stále nejsme stoprocentní, osmého března mám další kontrolu. Pořád čekám, že to doroste, ale to asi neklapne. (smích) Tuto sezonu si rozhodně do prstu nenechám řezat a dohraji ji. Co bude dál, se ukáže, co mi doporučí lékaři.

Hrozí tedy amputace dalšího článku?
Bohužel prst mám pořád nateklý a kloub nemohu ohýbat. Jaké je řešení, zatím vůbec netuším, čekám právě na doktory.

Poraněný prst v zápase máte slepený s prostředníčkem, aby vás nebolel nebo jen pro lepší koordinaci?
Jizva je pořád bolestivá, celé mi to po druhé operaci rozřezávali. Ale jinak se s tím dá i díky té fixaci hrát, jak jsem říkal, sezonu určitě dohraji a pak během přestávky se uvidí.

Podívejme se na reprezentaci. Hodnotíte los v podobě Makedonie jako překážku v cestě na MS?
Tak já je mám přečtené, takže kdyby mě trenéři povolali, tak se obětuji a pomohu. (smích) Každopádně šance na postup tady je, padesát na padesát. Všichni v osudí jsou vyrovnané mančafty, kde budou rozhodovat maličkosti. A jako správný fanoušek, který si baráž nenechá ujít, věřím, že slavit budeme my!