Hned po startu se odpoutali čeští reprezentanti Lukáš Gdula a Anežka Drahotová, za nimi se vydali na stíhací jízdu Martin Nedvídek, Tomáš Gdula a právě Rostislav Kolář. Po 8 km Kolář nastoupil, nechtěl být čtvrtý a přišlo mu, že tempo uvadá a na Nedvídka měl brzy 20-25 m náskok.

„K nástupu mě motivovala také přítomnost reprezentačního trenéra Ivo Pitáka, byla příležitost se ukázat,“ řekl Kolář později.

Ke konci závodu jej předešel Lukáš Gdula o kolo, Kolář tak akceptoval jeho tempo, aby unikl přibližujícímu se Nedvídkovi, chvíli s Gdulou na tempu spolupracovali. Pak mu Gdula poodešel a asi 450 m před cílem jej došel a předešel Nedvídek.
Hodinu od startovního výstřelu zazněl konec závodu a Kolář ušel 12 639 metrů, tedy zhruba o kilometr více než při loňském oddílovém rekordu.

Bylo to také poprvé, co zaznamenal lepší výkon než jeho chodecký trenér Brandejský. A také se ujistil, že i s reprezentanty se dá závodit, což je dobrá zpráva pro mistrovství republiky v chůzi příští rok v Poděbradech. (red)