Nejdříve v sobotu se závodilo na městském okruhu v Lounech, kde se jelo kriterium na koloběžkách Rollo ligy 2011. Lipničtí patřili mezi nejúspěšnější a získali cenné body nejen do individuálního hodnocení v jednotlivých kategoriích, ale také do soutěže družstev mužů i žen.

Na druhý den se na republikovém šampionátu v Plzni za nepříznivého počasí podařilo koloběžkářům z Lipníku obhájit loňské výsledky. Zlaté mistrovské medaile získali kadetka Apolena Drietomská, kadet Jan Jurášek a v kategorii veteránek Ivana Dvořáková. Na stupně vítězů si pro stříbrné ocenění vystoupili Adéla Mandáková a Jiří Gonda v kadetech, Karel Dvořák ve veteránech a Jakub Kubinec ve veřejném závodě pro neregistrované na 10 kilometrů.

Zajímavou akci připravili pořadatelé z KK Plzeň i pro neregistrovanou mládež ve věku 10 – 17 let. Za Lipník nad Bečvou pod patronací klubu koloběhu se tohoto závodů zúčastnili vítězové Lipenských sprintů 2011 v jízdě na koloběžce Jakub Kubinec a Veronika Ďurčíková (oba ZŠ a MŠ Hranická, Lipník nad Bečvou) a v tomto pořadí také projeli cílem kilometrové tratě. Všechny své soupeře nechali za sebou.

Do první poloviny závodní sezony 2011 tedy Klub koloběhu Lipník nad Bečvou vstoupil úspěšně a uvidí se, jak se jeho členové poměří s mezinárodní konkurencí na mistrovství Evropy v Holandsku na konci července a zda potvrdí sportovní výkonnost i na domácím Evropském poháru v koloběhu na konci srpna v Liberci. (gaz)