„Jsme spokojeni se dvěma body. Byl to první ze zápasů, které jsme opravdu doma museli vyhrát a podařilo se,“ pochvaloval si hranický trenér Libor Hrabal.

Se vstupem do utkání ovšem nemohl být spokojený. Jičín zahrál výborně úvodní desetiminutovku střetnutí, dostal se do vedení 7:2.

„Začátek byl rozpačitý, dostali jsme se do takového jičínského ozubení, takže jsme se tam trošku potáceli a nevěděli co hrát. Pak jsme ale trošku změnili obranu i útok a dostali jsme Jičín pod tlak. Dokázali jsme do poločasu skóre otočit, což bylo velice důležité,“ vyzdvihl Hrabal další část střetnutí.

Cementáři šesti góly v řadě otočili z 5:9 na poločasových 11:9. Ještě více se domácím dařilo po změně stran, náskok navýšili na konečný rozdíl šesti branek. Ofenzivu Hranic táhl tentokrát s osmi přesnými zásahy Michal Hub.

„Michal zahrál velice dobrý zápas. V pozměněné obraně hrál na špici, získal hodně balonů. I v útoku potom zářil. Jeho výkon ale podpořili také ostatní,“ chválil hranický kouč týmový výkon.

Obrovsky těžký zápas čeká Cement v sobotu, kdy zajíždí na palubovku lídra extraligy ze Zubří.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 28:22 (11:9)

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:3 (přímá ČK Šulce). Diváci: 160.

Hranice: Kučerka, Krupa – P. Magrla 4, Stržínek 2, Zemánek, Bechný 3, Andrš 1, Hub 8, Mičola 2/2, Tůma 3, Indrák 2, Kozlovský 1, Pomahač, Pernička 2. Trenér: Libor Hrabal.