Nejstarší koloběžková soutěž světa Rollo liga na tuzemské scéně figuruje už od roku 1964 a ani „covidová“ éra ji nedokázala zastavit.

„Obětavostí pořadatelů a organizátorů se uskutečnila ve všech soutěžních kolech – v Plzni, Lipníku nad Bečvou, Velkém Poříčí, Letohradě a Konstantinových lázních,“ uvedl za radu Klubu koloběhu Lipník nad Bečvou Zdeněk Gaďourek.

Mládežnický kolektiv z Lipníku si vybojoval v každém víkendovém ligovém závodě umístění na stupních vítězů.

Velmi dobrý výkon předvedli předžáci, žáci, kadeti a junioři v prvním srpnovém víkendu na domácí půdě v Lipníku nad Bečvou, kde získali 19 cenných kovů a výrazně posílili ambice pro umístění v celkovém hodnocení v jednotlivých kategoriích.

Druhé místo pro klub

Český svaz koloběhu po ukončení soutěžní sezony v Konstantinových lázních zveřejnil mistry a medailisty Rollo ligy a pořadí družstev v Mládežnickém poháru 2020. Za celoroční stabilní výkony brali originální poháry v předžácích Lenka Tomková a Michal Hryzbil, v žačkách Alice Tomková, v kadetech David Hřivna s Filipem Hryzbilem a v kadetkách Adéla Zapletalová. V Mládežnickém poháru do 15 let skončil klub o pár bodů na druhém místě.

„Klub koloběhu z Lipníku nad Bečvou se poprvé objevil v koloběžkovém peletonu v roce 2010, přes zákonitou obměnu kádru je každoročně úspěšný v jednotlivcích, kombinovaných štafetách i družstev v národní a mezinárodní klasifikaci,“ připomněl Zdeněk Gaďourek.

V reprezentaci

Jmenovací seznam reprezentantů České republiky v koloběhu pro rok 2021 obsahuje jména závodníků z lipenského klubu v kategoriích hochů i dívek. V žačkách ročníku narození 2009 je to Alice Tomková, v kadetech ročníku 2005 mohou reprezentovat David Hřivna, Filip Hřivna a Kateřina Hájková, v kadetkách ročníku 2006 Adéla Zapletalová, v kadetech ročníku 2006 Lukáš Juřík, v kadetkách ročníku 2007 Tina Barrow a v juniorech ročníku 2004 Timothy Barrow.

„Sezona 2021 je rozpracovaná, závodní kalendář obsahuje opět Rollo ligu v Čechách a na Moravě, mistrovství světa 2021 v Estonsku má své pevné datum, Evropský pohár má kromě Česka termíny v Polsku a Německu,“ vyjmenoval Zdeněk Gaďourek. „Přejeme si, aby covid-19 a související opatření v sezoně 2021 co možná nejméně zasahovaly do pravidelné sportovní přípravy a vypsaných soutěží nejen v koloběžkovém sportu, ale i v dalších amatérských soutěžích a akcích,“ uzavřel.