Lipník v pátek porazil SC Berlín, v sobotu Strojár Malacky a nizozemský BC Rosmalen. Ve všech zápasech byl průběh vyrovnaný pouze první čtvrtinu a poté se už začaly projevovat zkušenosti z žákovské ligy a větší kvalita.

V neděli ráno se BK Lipník v zápase o první místo ve skupině utkal s českým mistrem v této kategorii Slovankou Praha. Po výborném výkonu na hranici svých možností prohrál v dramatické koncovce o 7 bodů a obsadil druhé místo. V semifinále tedy nastoupil proti vítězi skupiny A Žďáru nad Sázavou. Je to soupeř, který mu moc nesedí, a to se projevilo i v tomto zápase chudém na body. Soupeř výborně bránil, v útoku hrál trpělivěji a výsledkem byla prohra o 23 bodů.

Ve druhém semifinále došlo k překvapení, kdy maďarský mistr Csata Budapešť porazil o bod Slovanku Praha. V zápase o třetí místo se tedy Lipník opět utkal se Slovankou. Utkání bylo oboustranně velmi rychlé a agresivní. Pražský tým si neustále udržoval vedení. Lipník stáhl v závěru až na rozdíl 4 bodů, ale na víc už neměl fyzické ani psychické síly. Po velmi dobrém výkonu prohrál stejně jako v utkání ve skupině o 7 bodů.

Čtvrté místo a bramborovou medaili lipnické dívky obrečely, ale nemají se za co stydět. Až na nepodařené semifinále se Žďárem podaly ve všech ostatních zápasech výborné výkony a zanechaly v Praze velmi dobrý dojem.

Výsledky

Skupina: Lipník – Berlín 57:30, Lipník – St. Malacky 66:29, Lipník – BC Rosmalen 69:47, Lipník – Slovanka Praha 40:47, semifinále: Lipník – Žďár nad Sázavou 29:52, o 3. místo: Lipník – Slovanka Praha 53:60.⋌ (mm)