S novým generálním partnerem, pod novým názvem Strabag Rail Extraliga a také s hranickými Cementáři, kteří mají jednoznačný cíl – vrátit se do play-off.

Pomoci k tomu má omlazený tým bez Martina Stržínka, Jaroslava Zemánka či Zdeňka Čadry, zato však s posilami Jakubem Padalíkem, Norbertem Menšíkem, Tomášem Mlotkem či Lukášem Holišem.

„Slibujeme si od nich, že budeme agresivnější a rychlejší,“ věří trenér TJ Cement Hranice Libor Hrabal.

Pane trenére, jak celkově hodnotíte přípravné období?
První tři čtvrtiny přípravy byly vcelku solidní, ale konec nám nevyšel, tím myslím přípravné zápasy a domácí turnaj. Nebyli jsme v plném počtu, jak bych si představoval. Byla tam zranění a nemoci, ale to už tak prostě je. Nemohli jsme úplně předvést to, co v prvních přípravných zápasech, kde to bylo daleko lepší.

V čem byla první část přípravy lepší?
Především jsme měli víc odhodlání a snahy. Byli jsme taky pospolu celý mančaft, pak se to trošku rozpoltilo a už to lehce haprovalo.

Jak to tedy s kádrem vypadá před startem extraligy, jsou už všichni v pořádku?
Otazník visí akorát nad Andršem a Kozlovským. Tam to vypadá, že s nimi spíš nemůžu počítat. Pokud budou k dispozici, tím samozřejmě líp, ale momentálně s nimi nepočítám.

Zato nové posily jsou v pořádku a připraveny do boje. Jak se vám podařilo je zapracovat do kádru?
Zapracovali jsme je celkem dobře. Samozřejmě, že mladí hráči potřebují ještě chvilku čas, než si zvyknou. První zápasy budou z jejich strany asi trošku nervózní, ale slibuji si od nich, že budeme agresivnější a rychlejší. Přípravu jsme takto absolvovali a mně se to celkem líbilo, teď to jen musíme přenést do extraligy.

Hned na úvod vás čeká utkání s Brnem, s nímž jste v přípravě vysoko padli. Teď to ale asi bude jiný zápas, že?
Samozřejmě, bude to úplně jiný zápas, první v sezoně. Potřebujeme vyhrát, body musíme nechat doma. V přípravě jsme proti Brnu hráli v rozpolcené sestavě, už mi tam chyběly spojky. Doufám, že všichni budeme chtít, budeme agresivnější a dáme do toho všechno. Víme, co Brno hraje, jakou má sílu, v tom posledním utkání Turnaje čtyř to bylo poznat. Přes dva body nejede vlak.

Domácí utkání v této sezoně jste přesunuli z tradičního nedělního termínu na sobotní. Co za tím stojí?
Zdůvodněno je to tím, že momentálně je více mládežnických družstev, časově to neklapalo, chtěli jsme, aby mládež nehrála někdy v šest hodin večer nebo jiných špatných časech. Museli jsme to zkombinovat tak, aby vše co nejlépe vyšlo. Dřív jsme tolik mládežnických družstev neměli, teď jich přibylo a mládež je důležitá.

Výsledky TJ Cement Hranice v přípravě:

Považská Bystrica – Hranice 28:28
Frýdek-Místek – Hranice 26:26
Hranice – Frýdek-Místek 31:25
Hranice – Kopřivnice 28:28
Modra – Hranice 22:38
Hranice – Považská Bystrica 28:35
Kopřivnice – Hranice 40:29

Turnaj čtyř:
Hranice – Malacky 36:21
Hranice – Frýdek-Místek 32:34
Brno – Hranice 38:29