Ten pro ně samotné nebyl tolik úspěšný v extralize, kde skončili za očekáváním na sedmém místě, zadařilo se hlavně v domácím poháru, kde Hraničtí skončili stříbrní po obrovsky dramatickém finále s Lovosicemi.

Cenu za tým převzal trenér Libor Hrabal, který už přemýšlí hlavně nad blížícím se play-off proti Frýdku-Místku. To startuje již tento víkend.

„Prvním krokem je dostat se do semifinále, poté se chceme poprat o medaili," má jasno lodivod Cementářů.

Opět jste zvítězili mezi kolektivy, co říkáte na letošní předávání cen nejlepším sportovcům města?
Určitě to má dobrou atmosféru. Vloni jsem tady nebyl, z pracovních důvodů jsem nemohl. Letos jsem se tady zase objevil. Myslím si, že je to pěkné ocenění všem nominovaným sportovcům. Také organizace byla v pohodě.

Kam vlastně staví Cementáři takové ocenění od města?
Je to ocenění za naši práci a snahu reprezentovat město na úrovni celé České republiky. Určitě si toho vážíme a ceníme.

Vloni jste ale se svým působením v extralize nakonec nebyli moc spokojeni, že?
Pro nás to bylo víceméně zklamání, proto jsem tohle letošní ocenění ani tolik nečekal. Mířili jsme samozřejmě výš, ale bohužel, různé okolnosti, ať už to byla špatná forma nebo zranění, nám nepřály. Spokojeni jsme akorát s účastí ve finále Českého poháru.

Byl tedy pro vás tento úspěch jakousi satisfakcí?
Samozřejmě, byli jsme krůček od toho to znovu získat, bohužel se nepodařilo, ale i druhé místo bylo krásné.

Snad to letos zvládneme líp než vloni

O víkendu vás čeká letošní čtvrtfinále play-off, tak jak jste se připravovali?
Měli jsme po základní části možnost trošku nabít baterky, udělat fyzickou kondici a připravit se na Frýdek-Místek, protože si myslím, že to bude velice těžké. Projeli jsme nějaké taktické věci, teď na to ještě máme tři dny (rozhovor byl pořízen v úterý, pozn. red.), abychom to doladili úplně. Doufejme, že to letos zvládneme lépe než vloni.

V čem přesně je Frýdek nejnebezpečnější?
Musíme se hlavně připravit v obraně na střelce Frýdku, ať už je to Petrovský, Strack či Kichner. Musíme vycházet z obrany a dávat pozor na rychlé protiútoky soupeře, který se snaží dávat jednoduché góly.

Bude výhodou začínat doma?
Vloni jsme si říkali, že začínáme doma a bude to výhoda. Bohužel to tak nebylo. Letos to musíme zúročit jinak a vzít to opravdu jako výhodu, dát do toho doma všechno a první dva zápasy vyhrát.

Chceme medaili, jedno jakou

Jak to vypadá s kádrem, všichni jsou zdraví a připravení?
Ještě do včerejška jsem myslel, že je to stoprocentně dobré. Martin Stržínek ale má problémy s kolenem, mysleli jsme, že se do týmu vrátí i Radim Brož, ovšem vypadá to, že ne. Ale uvidíme, ještě se možná vykurýrují tak, že budou moci nastoupit i v tom sobotním a nedělním zápase.

Jaké máte letos cíle, pomýšlíte i na nejvyšší stupínky?
Prvním krokem je dostat se do semifinále, poté se chceme poprat o medaili, je jedno jakou (usmívá se).

Přeci jen, soutěž je letos velice vyrovnaná, má podle vás favorita na titul?
Já si myslím, že úplný favorit není. Dukla hrála celou sezonu samozřejmě dobře, skončila na prvním místě, ale play-off je vždy zrádné, může se stát cokoliv. Při letošní vyrovnanosti soutěže může být kdokoliv na medailových příčkách.