Oproti úvodnímu kolu Železo nastoupilo v kompletní sestavě posíleno o Vincenta Skurku a bývalé extraligové závodníky Trojnara a Jestřebského. Právě ti měli zajistit rozdílové body.

Rozhodující bylo až utkání proti Baníku Ostrava. Baníkovci nemilosrdně vrátili Hranicím porážku z Moravské ligy. Nutno však říct, že zápas byl vyrovnaný a rozhodoval až souboj v těžké váze, kdy hranický Purgert podlehl po dlouhém boji o mnoho kilogramů těžšímu Raškovi.

Ostatními zápasy však silný tým Hranic procházel bez větších problémů, oporou týmu byl jako vždy Tomáš Beran, který už je sázkou na jistotu nezávisle na tom, v jaké váze startuje. Trenér Jakubík však vyzdvihl výkony Roberta Trojnara a Vincenta Skurky.


„Robert je základním pilířem našeho týmu a je dobře, že ho máme po dlouhé době zpátky. Přes půl roku netrénoval kvůli zranění lokte, a přesto byl schopen vybojovat důležité body. Prohru s úřadujícím mistrem republiky Sedmidubským mu nikdo nemůže vyčítat. Naproti tomu Vincent je na první lize stále nováček, věkem je pořád dorostenec, o to víc je senzační, že byl schopen tým podržet hned ve třech utkáních,“ řekl kouč Jakubík.

Hranice tedy do finálové skupiny tedy neprokouzly, sestupu se však obávat nemusí. „Na prvním kole se nám úplně nesešel tým, Robert Trojnar a Vincent Skurka byli stále zranění, Šimon Skurka startoval v extralize za tým Liberce. Do příštího roku však máme v první lize nemalé ambice, s tímhle týmem máme jednoznačně na bednu,“ uzavřel Jakubík. (red)

Sestava Judo Železo Hranice pro druhé kolo první ligy mužů:
-60 kg Vincent Skurka, -66 kg Tomáš Beran, -73 kg Adam Kahánek (Judo Závišice), -81 kg Adam Jestřebský, Marek Šmíd (TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště), -90 kg Robert Trojnar, -100 kg Adam Purgert, Miroslav Hanák.