Podnik na severu Čech okořenila účast slovenských kanoistů i kajakářů, díky čemuž konkurence působila ostřeji. Velkému počtu závodníků pak organizátoři uzpůsobili harmonogram podniku. Startovalo se již v pátek a program končil poslední jízdou v nedělních podvečerních hodinách.

Dva dny před závodem se do Račic vypravila i reprezentace Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice. Skvadra KRK využila čas před samotným startem závodů na trénink na umělém kanále.

I když si svěřenci Pavla Navrátila nevedli zcela špatně, na medailová umístění nedosáhli. Vendula Ondrová v závodu kategorie MK1 bky A na dva kilometry obsadila s nabité mezinárodní konkurenci 21. místo.

Její soukmenovec Filip Martoch, který navíc bojoval s nachlazením, si v kláních třídy K2 bci B+C taktéž na trati dlouhé dva kilometry vybojoval 24. místo spolu se svým partnerem Vránou z Chomutova.

Svou závodní premiéru si pak odbyl Jiří Sedlák, jenž v kategorii C1 žci urval na jednokilometrové dráze 8. místo ve finále dvojic.

Vodní hladinu Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích okusili i benjamínci kategorie C. Livie Martochová skončila ve třídě K2 bky B+C se svou parťačkou ze Sedlece Skrovnou dvacátá.

Závodnice KRK Slovan Hranice Martochová si to pak rozdala s o rok staršími konkurentkami na dvou kilometrech, a i přesto že její soupeřky disponovali většími zkušenostmi, do cíle dovezla svou loď na ceněné 19. pozici.

Zástupci KRK Slovan Hranice, Ondřej Sedlák a Mikuláš Ondra, následně získali v umístění na trati jednokilometrové trase 37. místo.

Sedlák pak reprezentoval hranické barvy i ve skupině MK1 bci C, kde obsadil 45. post.

Ve stejné kategorii závodil i jmenovaný Ondra, kterého jeho výkon dostal na 48. místo.

Autor: Lubomír Budný