Hranické judo mělo na turnaji široké zastoupení, největšího úspěchu dosáhl Vojtěch Kubala, který v kategorii seniorů do šedesáti kilogramů vybojoval stříbrnou medaili. Kubala se po třech s přehledem vyhraných zápasech probojoval až do finále, kde však našel svého přemožitele a odvěkého soupeře Radka Rýpara.

Ve stejné kategorii bojoval také Tomáš Beran, který však po nešťastném zranění musel ze soutěže odstoupit.

V kategorii do šedesáti šesti kilogramů reprezentoval Hranice Vincent Skurka. Tomu se podařilo probojovat až do semifinále, s celkovou bilancí dvou výher a dvou proher však skončil těsně pod stupni vítězů a obsadil konečné páté místo.

Podobně se vedlo i Robertu Trojnarovi, který stejně jako Vincent Skurka postoupil až do semifinále kategorie do 81 kilogramů, kde však podlehl Pavlu Škarvadovi a později v boji o třetí místo olympionikovi Jaromíru Musilovi, který na své cestě turnajovým pavoukem vyřadil i dalšího hranického závodníka Karla Platoše.

Čtvrté a páté místo dále přidala Šarlota Olšáková a Václav Jašek (Judo Závišice). Adam Jestřebský nastoupil jako nasazená jednička v kategorii do devadesáti kilogramů, v důsledku zranění však musel po prvním vyhraném zápasu z turnaje odstoupit.

„Stříbro Vojtěcha Kubaly je na takto obsazeném turnaji velice pěkný výsledek. Řada našich závodníků však skončila na čtvrtých a pátých místech, a tedy je od umístění na stupni vítězů dělil jeden vyhraný zápas, což je trochu škoda. Medailový potenciál tam je, a tak směrem k nadcházejícímu mistrovství republiky seniorů zintenzivníme tréninky,“ komentoval výkony svých závodníků trenér Marek Nádvorník.

„Tréninkový proces hranických závodníků je nyní narušen probíhajícími nábory nových členů. V rámci ukázek jezdí judisté do základních škol a představují tento sport dětem. Až do konce září je možné si zdarma judo vyzkoušet na libovolném tréninku na základnách v Hranicích a Přerově-Předmostí,“ uzavřel.

Autor: Adam Purgert