Mladšího žactva se tradičně na mistrovství Moravy a Slezska hlásí obrovské množství, konkurence je tedy veliká, v posledních letech hlavně mezi dívkami, které nad hochy v těchto mladších kategoriích výrazně převládají. V některých disciplínách pořadatelé pustili do závodu až 60 závodníků a závodnic.

Nejvíce se z Hranických dařilo Sofii Kubicové, která pokusem dlouhým 471 cm obsadila druhé místo a vybojovala tak stříbrnou medaili ve skoku dalekém. Radost si udělala i na šedesátce, kde si doběhla pro nový osobní rekord 8,71 s, což ve velké konkurenci však stačilo až na 17. místo.

Ani ostatní hraničtí atleti a atletky nemuseli smutnit, prakticky všichni si z Třince přivezli nové osobní rekordy a spoustu zkušeností. Co se týče umístění, z nich nejlépe dopadl jediný hoch v hranickém dresu, Daniel Berčák doběhl na patnáctistovce osmý v pěkném osobním rekordu 5:18,35 min.

Hraničtí atleti po doběhu závodu na 400 m překážek, zleva Ladislav Koutný, Tomáš Vašíček, Jan Kaspar, Vojtěch Podjukl
Atletika: Jak si vedou druholigové Hranice po třetím kole? Muži na bedně

Desáté místo v hodu kriketovým míčkem v novém osobním rekordu 40,91 m si odvezla Marie Štolcarová. Patnáctá v dálce skončila Karin Macurová za výkon 416 cm, na stopadesátce ji o nový "osobák" 21,34 s připravil příliš silný vítr, zde byla devatenáctá.

Nový osobák si zaběhla Marie Frankovičová na třístovce (50,87 s), zde to stačilo na 28. místo. Erin Ptáčková běžela šedesátku překážek (13,04 s), Tereza Vališová šedesátku (9,11 s) a stopadesátku (22,69 s), obě se umístily v páté desítce. Na závěr si ještě děvčata zaběhla štafetu na 4 x 60 m. Sestava ve složení Sofie Kubicová, Tereza Vališová, Karin Macurová a Marie Frankovičová doběhla v čase 34,72 s na 18. místě.

Autorka: Klára Úlehlová